Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

HIZ TUTKUNUNUN ÖLÜMLE DANSI

Türkiye'de her yıl yüzlerce genç motosiklet kazalarına kurban gidiyor. Bu kazaların çoğu da motosiklet sürücülerinin yaptıkları tehlikeli hareketler sırasında gerçekleşiyor.

HIZ TUTKUNUNUN ÖLÜMLE DANSI

Motosiklet sürücülerinin trafiğin en işlek yerlerinde yaptıkları ve adeta ölümle alay ettikleri hareketler bazen faciaya yolaçabiliyor. Trafiğe kapalı alanda yapılaması gereken akrobatik hareketleri trafiğin en akıcı olduğu TEM otoyolunda denemek isteyen bir çılgın motosikletçi de az kalsın canından oluyordu.

TT Arena Ali Sami Yen Stadı önünde motosikletininin ön tekerleğini havaya kaldırmak isteyen bir motosiklet sürücüsü, motosikletini devirince arkadan gelen TIR'ın altında kalmaktan son anda kurtuldu. Arkadaşının bu çılgın denemesini amatör kamerasıyla görüntüleyen diğer motosikletli ise az kalsın bir faciaya tanıklık ediyordu. Motosikletin devrilmesiyle direksiyonu aniden kıran TIR şoförü mutlak bir faciayı önlemiş oldu.

Kaza sonrası ayağa kalkan motosiklet sürücüsü hiç.bir şey olmamış gibi motosikletini kaldırarak yoluna devam etti. Bu görüntüler Türkiye'de trafik kurallarını ne kadar hiçe saydığımızı bariz şekilde gözler önüne sermesi açısından dikkat çekiyor.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!