Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Hırvatistan'da deprem

Hırvatistan'da 6.3 şiddetinde deprem meydana geldiği duyuruldu. Deprem bölgesinden gelen ilk fotoğraflarda binalarda hasar oluştuğu görülürken halkın paniği de kameralara yansıdı. Depremin ardından Hırvatistan'ın komşusu Slovenya'da önlem olarak nükleer santral kapatıldı. Hırvatistan'da meydana gelen 6.3 şiddetindeki deprem nedeniyle 1 kişi hayatını kaybederken, bir adam ve oğlu enkazdan yaralı olarak çıkarıldı.

Hırvatistan'da deprem

Hırvatistan'da merkez üssü, başkent Zagreb'in 46 km güneydoğusunda, 10 km derinlikte 6.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.  Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC) tarafından yapılan açıklamada deprem, Hırvatistan'ın başkenti Zagreb yakınlarında bulunan Petrinja kasabasında meydana geldi. 1 kişi hayatını kaybederken, bir adam ve oğlu enkazdan yaralı olarak çıkarıldı.

Yerel saatle 11.19'da gerçekleşen deprem öncesinde 5.2 büyüklüğünde bir depremin daha meydana geldiği belirtildi. Deprem sonrası başkent Zagreb'e yakın semtlerde bazı binalarda yıkım meydana geldi. 

Hırvatistan'ın komşusu Slovenya, depremin ardından önlem olarak nükleer santralini kapattı.

Derinliği 2 kilometre olarak kaydedilen depremin hasara yol açtığı bildirildi. Deprem, Hırvatistan'ın yanı sıra bölge ülkeleri Bosna Hersek, Sırbistan ve Slovenya'da da hissedildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!