Geri Hindistanı sağanak yağmur vurdu: Sel sonucu en az 15 ölü!

Hindistanı sağanak yağmur vurdu: Sel sonucu en az 15 ölü!

Hindistan'da sağanak yağmur ülkeyi olumsuz etkiledi. Batı Bengal ve Madya Pradeş eyaletlerinde etkili olan sağanak sonucunda meydana selde en az 15 kişinin hayatını kaybettiği ve birçok kişininse kaybolduğu açıklaması yapıldı.

04 Ağustos 2021 Çarşamba, 08:37 - Dünya
A
Hindistanı sağanak yağmur vurdu: Sel sonucu en az 15 ölü!
00:38 Hindistanı sağanak yağmur vurdu: Sel sonucu en az 15 ölü!

İLGİLİ VİDEO

Hindistanı sağanak yağmur vurdu: Sel sonucu en az 15 ölü!

Hindistan'ın Batı Bengal ve Madya Pradeş eyaletlerinde etkili olan sağanak yağışlar sel felaketine neden oldu. Batı Bengal ve Madya Pradeş'te hayatı durma noktasına getiren sel baskınlarında birçok ev sular altında kaldı. Batı Bengal'de, sel ile mücadele için ordu görevlendirilirken, yaşanan felakette 15 kişi hayatını kaybetti. Ayrıca Batı Bengal'de yüzbinlerce vatandaş evsiz kalırken, birçok kişinin ise kaybolduğu bildirildi.

Madhya Pradesh'te ise, sel nedeniyle toplam 200 köy sular altında kalırken, Ulusal Afet Müdahale Gücü (NDRF) tarafından yaklaşık bin 600 kişi güvenli bir yere tahliye edildi. Madhya Pradesh'te sabah saatlerinde kurtarma çalışmaları için havalanan Hindistan Hava Kuvvetlerine ait 5 helikopter ise kötü hava şartları nedeniyle kurtarma çalışmaları sırasında iniş yapamadı. Ayrıca Madhya Pradesh'te sağanak yağışlar sonucu dolan Madikheda Barajı'nın kapaklarından 10'unun açılması sonucu bir köprü yıkıldı.

Diğer Dünyadan Haberler için tıklayın


04 Ağustos 2021 Çarşamba, 08:37
A