Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Hİndistan felaketi yaşıyor

Hindistanlıların, "Himalaya tsunamisi" diye adlandırdıkları muson yağmurları 182 can aldı. Bine yakın ölü olmasından endişe ediliyor

Hİndistan felaketi yaşıyor

 

Hindistan'da erken gelen ve görülmemiş bir şiddetle etkisini hissettiren muson yağmurları ülkeyi teslim aldı. Fırtınalar, toprak kaymaları ve sellerde hayatını kaybedenlerin sayısının henüz 182 olduğunu açıklayan yetkililer, bu sayının binleri bulabileceğinden endişe ediyor. Yolların akarsuya, vadi köylerinin ise göletlere dönüştüğü görülen fotoğraflarda, dağlardan hücum eden suyla birlikte inen çamur ve kayaların, kasabaların zeminini kapladığı, köprüleri yıktığı, araçları ve alçak yerleşim yerlerini toprak altında bıraktığı görülüyor. Yağmurlardan en çok etkilenen, Uttarakhand eyaletinin henüz ulaşılamayan köylerinde yaklaşık 70 bin kişinin mahsur kaldığı haberleri geliyor.

SON 60 YILIN EN ŞİDDETLİSİ
Hindistanlıların "Himalaya tsunamisi" diye adlandırdığı felakette, şiddetli sellerin ve toprak kaymalarının sebep olduğu hasar bilançosu netleşmedi. Son 60 yılın en şiddetli muson felaketiyle karşı karşıya olduklarını söyleyen Hindistan Başbakanı Manmohan Singh, 170 milyon dolarlık bir yardım paketinin sözünü verdi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!