Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

HEDEFİMİZ İSTİHDAM OLUŞTURMAK

Bursa Valisi Şahabettin Harput, İl Genel Meclisi üyelerine 2010 yılıyla ilgili çalışmalar hakkında bilgi verdi. 2010 yılında başta eğitim olmak üzere bir çok alanda yatırımlar gerçekleştirdiklerini söyleyen Harput, "Öncelikli hedefimiz istihdam oluşturmak, sokak çocukları ve engelliler" dedi.

HEDEFİMİZ İSTİHDAM OLUŞTURMAK

İl Özel İdare binasında aylık olağan meclis toplantısına katılan Vali Harput, yaptıkları hizmetlerden dolayı meclis üyelerine teşekkür etti. 2010 yılında başta eğitim olmak üzere çok sayıda alanda önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini ifade eden Vali Harput, "Öncelikli hedefimiz istihdam oluşturmak, sokak çocukları ve engelliler. 2023 yılı vizyonumuzu bunları dikkate alarak oluşturuyoruz. 'Sayın Valim, hayal görüyorsunuz' demeyin. 2023 yılında Bursa'ya 5 milyon turist gelecektir. Yeter ki biz bu hedefe inanalım. Bu yolda çalışmalarımız sürdürelim" dedi.
Bursa'nın tanıtımı için ilişkilerini de devreye soktuğunu belirten Vali Harput, "Ortadoğu ve Afrika ülkelerinden daha fazla turist gelmesini sağlamak için Türk Hava Yolları'nın (THY) bölge temsilcilerini Bursa'da bir araya getireceğiz" şeklinde konuştu. 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine ilişkin konuşan Harput, "23 Nisan faaliyetleri kapsamında 47 ülkeden binlerce çocuk ve 400 basın kuruluşunun temsilcisi Bursa'ya gelecek. Bu misafirlerimiz 1 hafta boyunca Bursa'da konaklayacaklar. Bu, Bursa'nın tanıtımı için çok önemli bir fırsat olacaktır. İnanıyorum ki bu organizasyon Bursa ve Türkiye'nin tanıtımına, Palandöken'de düzenlenen Kış Olimpiyatları'ndan daha fazla katkı sağlayacak. Sayın meclis üyeleri suya giren ıslanır. Bu organizasyona katkı sağlamak üzere sizden 250 bin TL talep ediyoruz" diye konuştu.  

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!