Geri Hatay'da inanılmaz olay

Hatay'da inanılmaz olay

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde, Suriye sınırından gelen iki kişi yemek yedikleri ev sahibini tabanca ile yaralayarak kaçtı.

17 Temmuz 2013 Çarşamba, 17:36 - Güncel
A
Hatay'da inanılmaz olay
03:20 Hatay'da inanılmaz olay

İLGİLİ VİDEO

Hatay'da inanılmaz olay

 

Olay, gece saat 01.30'da Reyhanlı'nın sınıra 800-1000 metre uzaklıkta bulunan Yenişehir Mahallesi'ndeki Halil Hazırlar'ın (49) evinde meydana geldi. İddiaya göre, Suriye sınırından gelen 3 kişiden biri farklı yöne giderken 2 si Halil Hazırlar'ın evine geldi. Bu sırada eşi Fatma Hazırlar (49) ile evde bulunan Halil Hazırlar, yaşadığı olayı şöyle anlattı: "Tacikistan ve Özbekistan asıllı iki kişi evime geldi. Aç olduklarını söyledi. Yemek verdim. Daha sonra ihtiyaçları olduğunu söyleyerek para istediler. Vermedim bu sırada biri elini beline götürerek 7.65 çapında tabanca çıkardı ve üzerimize ateş etti. Diğerinin elinde el bombası vardı." dedi. Olayın şokunu üzerinden atamayan Halil Hazırlar, silahla ateş etmeleri sırasında bulundukları odadan diğerine geçtiklerini, eşi ve çocuğunu korumak istediğini söyledi. Hazırlar, zanlıların evde bulunan 3 bin 500 dolarını alarak kaçtıklarını iddia etti.

Olay sırasında damda olduğunu söyleyen oğlu İsmail Hazırlar(17), arka pencereden atlayarak dışarı çıktığını ve polis çağırdığını ifade etti. Evin içerisinde yaşanan kovalamacada oda ve duvarlarda kan olduğu da belirlendi. Bu arada Halil Hazırlar ve eşi Fatma Hazırlar sol kollarından yaralandı. Halil Hazırlar ayakta tedavisinin ardından taburcu edilirken, eşinin Antakya Devlet Hastanesi'ndeki tedavisi sürüyor.

Olayla ilgili olarak polis inceleme ekipleri çalışmalarını tamamladı. Evin içerisinde sekmelerden kaynaklanan 12 iz tespit etti. Reyhanlı Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor. 

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


17 Temmuz 2013 Çarşamba, 17:36
A