Geri Hastalar randevulu sistemi sevdi

Hastalar randevulu sistemi sevdi

Sağlık Bakanlığı'nın başlattığı randevulu sisteme aile hekimleri hızlı bir giriş yaptı. İki haftada 22 bin aile hekiminden 7 bini sisteme dahil oldu ve bir haftada 10 bine yakın hastaya randevu verdi.

17 Temmuz 2013 Çarşamba, 09:34 - Sağlık
A
Hastalar randevulu sistemi sevdi

 Uygulamaya geçişle beraber 22 bin aile hekiminden yaklaşık olarak 7 bini Merkezi Hastane Randevu Sistemi'ne (MHRS) dahil olarak, randevularını buradan vermeye başladı.

1 Temmuz'da başlayan aile hekimi muayenelerinde MHRS kullanımı konusunda, aile hekimlerine ay sonuna kadar süre tanındı. Temmuz ayı sonuna kadar tüm aile hekimlerinin gerekli işlemleri gerçekleştirerek, MHRS üzerinden randevu vermeye başlamaları gerekiyor.

Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre iki hafta içerisinde aile hekimlerinin üçte biri yeni sisteme dahil oldu. Yurt genelinde görev yapan 22 bin aile hekiminden 7 bini bu kapsamda randevularını MHRS üzerinden vermeye başladı. İlk bir hafta boyunca 10 bine yakın hastaya da bu sistem üzerinden randevu verilmiş oldu. Aile hekimlerinden randevu almak isteyen vatandaşlar 182 numaralı telefonu arayabilecek ya da www.mhrs.gov.tr adresine TC Kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yaparak "Aile Hekiminden randevu al" butonunu tıklayarak randevu alabilecek.  

 

AKŞAM

Diğer Sağlık ve Beslenme Haberleri için tıklayın


17 Temmuz 2013 Çarşamba, 09:34
A