Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Hande Fırat: Protesto hakkını kullanan çocuklarımız terörist değildir

Hürriyet yazarı Hande Fırat, Boğaziçi Üniversitesi'nde süren protestolarla ilgili olarak "Aralarına sızanlar terörist ise hukuken gereği yapılır, onların dışında protesto hakkını kullanan çocuklarımız terörist değildir" ifadesini kullandı.

Hande Fırat: Protesto hakkını kullanan çocuklarımız terörist değildir

Hande Fırat, Boğaziçi Üniversitesi'nde Prof. DrMelih Bulu'nun rektör olarak atanması sonrası başlayan protestoları ve buna yöneltilen tepkileri değerlendirdi.

Kanunlar çerçevesinde herkes gibi onların da protesto etme hakkının olduğunu belirten Fırat, "Onları kullanmak isteyen, aralarına sızmak için uğraşanlar olacaktır. Buna hem gençler, hem de devlet müsaade etmemeli. Ancak devlet bunu onların protesto hakkını engellemeden yapmalı" diye yazdı. Fırat, şöyle devam etti:

"Aralarına sızanlar terörist ise hukuken gereği yapılır, onların dışında protesto hakkını kullanan çocuklarımız terörist değildir. Siyasetçilerden 'Keşke Gezi'nin ilk üç gününde o gençlerle diyalog kurulsaydı' sözünü çok duydum. Boğaziçi eylemlerini Gezi'ye benzetmiyorum. Ancak yetkililerin gençleri dinlemesi gerektiğini düşünüyorum. Gençler de 'Görüşelim' diyenlere, gitmemezlik etmesinler. Diyalog her şeyin başıdır."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!