Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Hague'in "aptal kadın" sözüne tepki

İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague'in parlamentodaki oturum sırasında bir kadın milletvekiline "aptal" demesi tepkilere neden oldu.

Hague'in ''aptal kadın'' sözüne tepki

İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, İngiliz Parlamentosu'nun alt kanadı Avam Kamarası'nda her hafta çarşamba günü yapılan "Başbakan'a Sorular" oturumunda, Başbakan David Cameron'a soru yönelten ve hükümeti eleştiren İşçi Partili milletvekili Cathy Jamieson'a hakaret ettiği gerekçesiyle eleştiriliyor.

Kameralara da yansıyan görüntüde, milletvekili Jamieson soru sorduktan sonra Hague milletvekiline dönerek iki kez "aptal kadın" diyor. İşçi Partisi, Hague'i kınayarak, özür dilemesini isterken, Dışişleri Bakanı "bu ifadeyi bilerek ve isteyerek kullanmadığını" bildirdi.

İngiliz Parlamentosu'nun alt kanadı Avam Kamarası'nda yapılan "Başbakan'a Sorular" oturumu her hafta renkli tartışmalara sahne olsa da milletvekillerinin bu tartışmalar sırasında birbirlerine hakaret etmesine çok nadir rastlanıyor ve bu durumda Avam Kamarası Sözcüsü tarafından milletvekilleri uyarılıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!