Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Güreş Federasyonu'na dev tesis

SPOR Genel Müdürlüğü'ne bağlı Ankara Elmadağ Milli Takımlar Kamp Eğitim Merkezi, yapılan protokol ile Türkiye Güreş Federasyonu'na devredildi.

Güreş Federasyonu'na dev tesis

Güreş Federasyonu İstanbul'da bulunan Sarıyer Mersinli Ahmet Kamp Eğitim Merkezi'nden sonra, Ankara Elmadağ Milli Takımlar Kamp Eğitim Merkezi'ni Spor Genel Müdürlüğü'nden devraldı. Taraflar arasında yapılan protokolün ardından tesislerdeki demirbaş sayımı sona erdi ve Güreş Federasyonu Kamp Merkezi'ni teslim aldı. Milli Takımlar Kamp Eğitim Merkezi'nden güreş dışında diğer milli takımlar da yararlanabilecek.

Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, ''Bu merkezi Güreş camiamıza kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz'' diyerek şöyle konuştu:

"Başbakanımız'a, Spor Bakanımız'a ve Spor Genel Müdürümüze katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Tarihte ilk defa deplasmanlı ligi başlattık. Uzun yıllardır lig bir günde bitiyordu. Artık Türk güreşi bu tesislerde 2016 ve 2020 olimpiyatlarına katılacak sporcuları yetiştirecek. Milli takımlarımızı otel köşelerinden kurtarmanın mutluluğunu yaşıyoruz''.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!