Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Güler: Silinen görüntü yok

İçişleri Bakanı Güler, karakolda işkence iddialarına ilişkin, "Polis merkezi amirliklerimizde silinen veya kaybolan kamera kaydı bulunmamakta olup, kameralar 12 gün ile 1 ay arasında kayıt yapmaktadır" dedi.

Güler: Silinen görüntü yok

İçişleri Bakanı Muammer Güler, karakolda işkence iddialarına ilişkin, "Polis merkezi amirliklerimizde silinen veya kaybolan kamera kaydı bulunmamakta olup, kameralar 12 gün ile 1 ay arasında kayıt yapmaktadır" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun karakollara ilişkin soru önergesini yanıtlayan İçişleri Bakanı, 4 Mart 2013 tarihinde İstanbul Sirkeci Polis Merkezi Amirliğinde gözaltına alınan kadınlarla ilgili, konunun araştırılması ve şüphelilerin tespiti için başlatılan adli ve idari soruşturmaların devam ettiğini söyledi.
Festus Okey'in ölümünde kusuru olduğu değerlendirilen bir personel hakkında, idari yönden "10 ay süreli durdurma" cezası ile tecziyesine ve adli yönden de "4 yıl 2 ay hapis cezası" ile cezalandırılmasına karar verildiğini belirten İçişleri Bakanı, şöyle dedi:

"Gerek karakollarda gerekse diğer birimlerde meydana gelen kötü muamele olayları ile ilgili sorumluluğu bulunan Emniyet mensupları hakkında gerekli adli ve idari soruşturmalar derhal başlatılmaktadır.

Polis merkezi amirliklerimizde silinen veya kaybolan kamera kaydı bulunmamakta olup, kameralar 12 gün ile 1 ay arasında kayıt yapmaktadır." 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!