Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

GÖRME ENGELLİ DAĞCI BELGESEL OLDU

Türkiye'nin görme engelli ilk dağcısı ve milli atleti Necdet Turhan, 6. İstanbul Dağ Filmleri Festivali'ne söyleşiye davet edildi.

GÖRME ENGELLİ DAĞCI BELGESEL OLDU

Görme engelli sporcu, festival programı kapsamında 4 Mart 2011 Cuma günü saat 19:30'da Fransız Kültür Merkezi'nde gösterime sunulacak Mont Blanc Belgeseli sonrasında ODTÜ Dağcılık Kolu antrenörü Nevzat Öntaş ile söyleşi konuğu olacak. İstanbul Dağ Fimleri Festivali'nde en ilgi çekici film olacağı düşünülen ve "Engelsiz Tırmanış" olarak adlandırılan belgeselde, görme engelli dağcı Necdet Turhan'ın "Beş Kıtada Beş Maraton Beş Zirve Projesi" kapsamında 2010 yılında Fransız Alplerinde gerçekleştirdiği Mont Blanc tırmanışı konu ediliyor.
ODTÜ Dağcılık Kolu antrenörü Nevzat Öntaş ile birlikte sürdürdüğü "Beş Kıtada Beş Maraton Beş Zirve Projesi"ni tamamlaması için Necdet Turhan'ın Avusturalya ve Amerika kıtalarında birer tırmanış daha yapması gerekiyor. Görme engelli sporcu, 2002 yılında başlattığı "Beş Kıtada Beş Maraton Beş Zirve Projesi"nde ilk olarak 5 uluslararası maraton koşmuş, iki kez milli olmuş, Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarında birer tırmanış yapmıştı.
İstanbul Dağ Filmleri Festivali'ne katıldıktan sonra Antalya'ya uçacak olan Necdet Turhan, her yıl katıldığı Antalya Yarı Maratonu'nu 6 Mart 2011 günü "Adım-Adım" grubu atletleri Yasemin Göktaş, Özlem Duygu ve Nermin Fenmen klavuzluğunda koşacak.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!