Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Gezi için Türkiye'den özür diledi

CNN International yönetici Parise Hüsrevi'nin Başbakan Yardımcısı Arınç'la görüşerek Gezi Parkı olaylarında yaptıkları yayınlar sebebiyle üzüntülerini bildirdiği iddia edildi

Gezi için Türkiye'den özür diledi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gezi olayları sırasında yayınlarını eleştirdiği CNN International ile hükümet arasında 2 Temmuz Salı günü sürpriz bir buluşma gerçekleştiği iddia ediliyor.

Radikal Gazetesi'nden Tarık Işık'ın haberine göre CNN International'ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Parise Hüsrevi, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'la 1.5 saat süren bir görüşme yaptı. Görüşmede Erdoğan'ın dış politika danışmanlığını da yapan Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı İbrahim Kalın da hazır bulundu.

Edinilen bilgiye göre randevu talebi CNN International'ın Başkan Yardımcısı Parise Hüsrevi'den geldi. Başbakan Erdoğan'ın da 'bilgilendirildiği' görüşmede hükümet kanadı, Gezi olayları sırasında CNN International'ın tek taraflı ve abartılı yayın yaptığını belirterek duyulan rahatsızlığı iletti. CNN International'ın Gezi olayları ile ilgili yayınlarından örnekler verilerek, hükümetin basın özgürlüğünden yana olduğu, ancak kanalın yaptığı yayıncılığın gerçekleri yansıtmadığının altı çizildi.

KAZLIÇEŞME ÖZRÜ
Arınç ve Kalın'ın Hüsrevi ile görüşmesi sırasında Başbakan Erdoğan'ın katılımı ile düzenlenen İstanbul-Kazlıçeşme mitingi de gündeme geldi. CNN International, mitingi "Türkiye 'de hükümet karşıtı protestolar" alt yazısı ile dünyaya duyurmuştu. Hüsrevi'nin olayı 'teknik arıza' olarak açıkladığı, ortada 'kasıt' bulunmadığını söylediği kaydedildi. Hüsrevi'nin Türkiye'nin önemine vurgu yaptığı ve Gezi olaylarını 'habercilik' çerçevesinde değerlendirdiklerini söylediği belirtildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!