Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Gemlik Belediyesi'nde toplu sözleşme sevinci

Bursa'nın Gemlik Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında devam eden toplu sözleşme görüşmeleri mutlu sonla tamamlandı.

Gemlik Belediyesi'nde toplu sözleşme sevinci


Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz ve Hizmet İş Sendikası Bursa Şubesi Başkanı Yaşar Yel arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi 120 işçiyi kapsıyor. Şube Sekreteri Arif Kelebek'in de katıldığı imza töreninde konuşan Yılmaz, "insanı yaşat ki devlet yaşasın" prensibini devam ettirdiklerini belirterek, "Gemlik Belediyesi, işçisiyle, memuruyla, idari personeliyle bir bütündür. Toplu iş görüşmelerinde de imkânlarımız dâhilinde işçilerimize en iyi şartları sunmaya çalıştık. Buna katkı sunduğumuz için çok mutluyuz. Tüm İşçilerimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.
120 işçiyi ilgilendiren görüşmelerde en çok ücretler arasındaki fark konusunda çalıştıklarını belirten Yaşar Yel, "Ücretler arasındaki fark giderildi. İşçilerimizin ücretlerine yüzde 10 ile yüzde 23 arasında zam yapıldı. Bir yıllık toplu sözleşme bugünden itibaren geçerlidir. Sosyal haklarda da kısmi iyileştirmeler yapıldı. Yeni düzenlemeler getirild. Hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!