Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Galaxy S21 ekran altında kamera ile gelecek

Samsung'un önümüzdeki yıl satışa sunacağı yeni S serisi hakkında önemli bir iddia ortaya atıldı. Galaxy S21 ekran altında kamera ile gelecek!

Galaxy S21 ekran altında kamera ile gelecek

Uzun bir süredir kamerayı ekranın altına yerleştirmek için bazı uğraşlar verildiğini biliyoruz. Hatta akıllı telefon sektöründeki bazı isimlerin bu bağlamda önemli yol kat ettikleri de bazı raporlarda ortaya çıkmıştı.

Sızıntı dünyasının güvenilir isimlerinden biri olan Ice Universe tarafından paylaşılan son bilgilere göre Samsung ön kamerayı verimli bir şekilde ekran altına yerleştirmeyi başarmış durumda. Bu yeni teknolojinin ilk kullanılacağı model ise Galaxy S21 olacak.

Gerçekten de ön kameranın ekran altına yerleştirilmesi olayı telefon tasarımlarında devrim anlamında bir yenilik olacaktır. Muhtemelen önümüzdeki dönemde kamera haricinde diğer sensörler de ekran altına yerleştirilecektir. Böylece çentik tasarımı da tamamen rafa kalkmış olacak. Elbette Apple yine çentikte ısrarcı olabilir orası da ayrı bir mesele.

Sonuç olarak Galaxy S21 eğer iddia edildiği gibi ekran altında kamera ile gelirse sektöre önemli bir yenilik getirecektir. Muhtemelen bu yenilik satış rakamlarına da yansıyacaktır.

Bakalım Samsnug'un bu hamlesi rakiplerinde nasıl bir yansıma yaratacak. Muhtemelen Apple da o koca çentikle yola devam etmeyecektir. Lakin Huawei'nin de benzer bir teknoloji üzerinde çalışıyor olması muhtemel. Sonuç olarak 2021 sektördeki rekabetin arttığı bir yıl olacak diyebiliriz.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!