Geri Galatasaray'dan pota altına dev takviye

Galatasaray'dan pota altına dev takviye

GÖRÜNTÜLÜ- Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, Kelsey Bone'yi transfer ederken, Birleşik Amerikalı oyuncu ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

17 Temmuz 2013 Çarşamba, 10:26 - Spor
A
Galatasaray'dan pota altına dev takviye

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, Kelsey Bone ile 1 senelik anlaşmaya vardığını resmi internet sitesinden duyurdu.

KELSEY BONE'Yİ TANIYALIM
31 Aralık 1991'de ABD'nin Teksas eyaletine bağlı Houston şehrinde dünyaya gelen Kelsey Bone, sporla iç içe bir ailede büyüdü.
Liseyi Sugar Land'de bulunan Dulles High School'da okuyan Bone senior sezonunu 19,2 sayı 8,7 ribaund ile oynadı ve Vikings'teki bu performansıyla ESPN tarafından 2009 Geleceğin Yıldızları listesinde ikinci sırada gösterildi. Zirvede Nimitz High School'dan Brittney Griner yer alırken Washington High Scholl'dan Skylar Diggins üçüncülükte kalmıştı.

UCONN tarafından yakında takip edilse de kolej kariyerinin ilk senesini University of South Carolina'da geçiren Kelsey 14,0 sayı 9,2 ribaund ort. ile SEC Konferansı'nda Yılın En İyi Çıkış Yapan Oyuncusu seçildi. Efsanevi oyuncu Dawn Staley'nin koçu olduğu Gamecocks'tan ailesini özlediği gerekçesiyle ayrılma kararı alan Bone 2010'da Texas A&M University'ye geçti ancak NCAA kurallarından ötürü bir sezon boyunca basketbol oynayamadı ve Aggies için blog tutup üniversite kanalı için aylık yayınlanan bir basketbol programı sundu.

İlk sezonunda beklentilerin altında kalan performansı sonrası o yaz eski bir NBA oyuncusu olan John Lucas ile özel olarak çalıştı. Sene boyunca çok başarılı bir grafik çizdi ve 2012-13 sezonu 16,6 sayı 9,3 ribaund 2,2 asist ortalaması yakaladı. Takımını konferans şampiyonluğuna taşıyıp turnuvanın en değerli oyuncusu seçilen (All-SEC All-Tournament MVP) Bone, kolej basketbolunun en prestijli ödülü olan Wooden Award 2013 için aday gösterilen 15 oyuncu arasında yer aldı. Üniversite'de bir yıl daha kalıp zaman kaybetmek istemedi ve senior sezonundan vazgeçip 2013 WNBA Draftı'na katılacağını açıkladı.

Diğer Spor Haberleri için tıklayın


17 Temmuz 2013 Çarşamba, 10:26
A