Geri Fransa'dan İngiltere'ye tehdit

Fransa'dan İngiltere'ye tehdit

Avrupa Birliği'nden çıktıktan sonra yeni anlaşmalar imzalayan İngiltere'ye bir uyarı da Fransa'dan geldi. Fransa balıkçılık anlaşmasına uymamaya devam etmesi halinde İngiltere'ye misilleme yapacağını bildirdi.

27 Nisan 2021 Salı, 17:15 - Dünya
A
Fransa'dan İngiltere'ye tehdit

İngiltere'ye Avrupalı balıkçılara kendi ülkelerinin 6-12 deniz mili açığında avlanmaları için ruhsat verme zorunluluğu getiren anlaşmayla ilgili konuşan Beaune, 4 ay önce anlaşmaya varılmasına rağmen bunun kısmen uygulandığını söyledi.

Anlaşmanın tamamen uygulanmasını beklediklerini vurgulayan Beaune, gerekirse başka sektörlerde misilleme önlemleri alacaklarını ifade etti.

Beaune, "Bu bir alışveriştir. Herkes vaatlerine uymalı aksi takdirde biz de sert olacağız." dedi.

Brexit sonrası ticaret ilişkilerini belirleyen ve 24 Aralık 2020'de varılan anlaşma uyarınca İngiltere, Avrupa Birliği üyesi ülkelere İngiliz sularında ruhsatla avlanmaları için izin veriyor.

Fransa, Boulogne-sur-Mer'deki 120 balıkçı teknesinden sadece 22'sine söz konusu sularda avlanma izni verildiğini belirtiyor.

Avrupa'nın en büyük deniz ürünleri işleme merkezi, Boulogne-Sur-Mer'deki balıkçılar geçen hafta İngiltere'yi protesto için eylem yapmış, bu ülkeye balık taşıyan kamyonları engellemişti.

Diğer Dünyadan Haberler için tıklayın


27 Nisan 2021 Salı, 17:15
A