Geri Fransa'da bir sürücü arabasıyla bir restorana daldı! Çok sayıda yaralı var

Fransa'da bir sürücü arabasıyla bir restorana daldı! Çok sayıda yaralı var

Fransa'nın başkenti Paris'te bir sürücü aracıyla iki restoranın dış alanına daldı. Olayda en az 6 kişinin yaralandığı öğrenildi.

18 Eylül 2021 Cumartesi, 20:42 - Dünya
A
Fransa'da bir sürücü arabasıyla bir restorana daldı! Çok sayıda yaralı var

Fransa'da Paris'in güneyinde bulunan Fontainebleau şehrinde yerel saatle 16.00'da bir sürücünün aracıyla iki restoranın dış alanına daldığı bildirildi. Olay yerindeki tanıkların ifadelerine göre, sürücü geri geri giderek iki restoranın dış bölümünde oturan müşterilerin arasına dalarak, aracıyla müşterilere çarptı. Olayda 6 kişinin yaralandığı ifade edilerek, yaralılardan 3'ünün hastaneye götürüldüğü belirtildi.

Fontainebleau Belediye Başkanı Frederic Valletoux yaptığı açıklamada, polis ve itfaiyenin olay yerindeki çalışmalarının devam ettiğini ve olayın kontrol altında olduğunu bildirdi.

Olay yerinde polis ve itfaiyenin yanı sıra sivil güvenlik helikopterinin de görevlendirildiği belirtildi. Gözaltına alınan sürücünün ise psikiyatri acil servisine götürüldüğü öğrenildi. Olayın kasten mi yoksa sürücünün aracının kontrolünü kaybetmesiyle mi olduğu ise henüz bilinmiyor.

 

Diğer Dünyadan Haberler için tıklayın


18 Eylül 2021 Cumartesi, 20:42
A