Geri FETÖ firarisi doktor, havalimanında yakalandı!

FETÖ firarisi doktor, havalimanında yakalandı!

15 Temmuz sonrası yurtdışına kaçan FETÖ firarisi eski doktor havalimanında yakalandı. Hakkında 24 ayrı suçtan arama kararı bulunan FETÖ firarisinin mesleği gereği edindiği binlerce kişinin kişisel verilerini de örgüte aktardığı tespit edildi.

03 Eylül 2021 Cuma, 10:59 - Güncel
A
FETÖ firarisi doktor, havalimanında yakalandı!

İstanbul Havalimanında yurda giren ve çıkan "Aranan Şahıslar" la ilgili yapılan çalışmalarda, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yurtdışına kaçtığı ve hakkında 24 ayrı suçtan arama kararı bulunduğu öğrenilen FETÖ firarisi eski doktor Y.M.K yakalanarak tutuklandı. Arasında Türk Milletine, TBMM'ye, Türkiye Cumhuriyeti yargısına hakaret ile halkı kin ve isyana teşvik suçlarının bulunduğu 24 ayrı suçtan hakkında arama kararı bulunan FETÖ firarisinin mesleği gereği edindiği binlerce kişinin kişisel verilerini de örgüte aktardığı tespit edildi.

12 Ağustos 2021 günü saat 16.00 sıralarında İstanbul Havalimanı'nda yapılan operasyonda, İsveç'ten gelen Y.M.K. isimli şahıs uçaktan inip girdiği pasaport kontrolünde 15 Temmuz 2016 tarihinden sonra ülkeden kaçtığı ve "FETÖ/PDY Terör Örgütüne Üye Olma", "Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyetini, TBMM'nin, T.C. Yargı Organlarını Alenen Aşağılama" suçları başta olmak üzere 24 ayrı suçtan aranmasının olduğu tespit edildi.

Tespitin ardından gözaltına alınan ve emniyete götürülen şahısın emniyette yapılan sorgusunda suçlamaları red ettiği öğrenilirken, yapılan detaylı kimlik soruşturmasında aile hekimi olarak görev yaptığı 2016 yılı öncesinde mesleği gereği edindiği binlerce vatandaşın ve hastanın kişisel verini örgüte aktardığı da belirlendi. 

İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen FETÖ firarisi doktor  adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


03 Eylül 2021 Cuma, 10:59
A