Geri Fethullah Gülen de kıyamet tartışmasına katıldı

Fethullah Gülen de kıyamet tartışmasına katıldı

Fethullah Gülen kendi sitesinden 21 Aralık'ta kıyamet kopacağı iddialarına yanıt verdi.

13 Aralık 2012 Perşembe, 09:21 - Güncel
A
Fethullah Gülen de kıyamet tartışmasına katıldı

Fethullah Gülen Herkul.org internet sitesinde yayınlanan açıklamasında, kıyametten kaçışın olmayacağına dikkat çekerek, 21 aralık iddialarını ortaya atanlara sert bir yanıt verdi. Gülen, "Rusya'da insanlar yerin altına tüneller kazıyor, içeriye giriyorlar. Her yer paramparça olacak sen içine girsen ne olur, dışında kalsan ne olur" dedi.

HER YER PARAMPARÇA OLACAK
Kıyametin ne zaman kopacağını bilmenin mümkün olmadığını da vurgulayan Gülen, "Birisi bir yalan attı ortaya 'Aralık ayının bilmem neresinde ne olacak' diye. Ne kadar meşgul oldu insanlar. Doğruysa Rusya'da insanlar yerin altına tüneller kazıyor, içeriye giriyorlar." dediler. Her yer paramparça olacak sen içine girsen ne olur, dışında kalsan ne olur." diye konuştu.

KIYAMETİN NE ZAMAN KOPACAĞINI ALLAH BİLİR
Gülen, Kıyamet gününün sadece Allah tarafından bilinebileceğinin de altını çizerek, "Ben hep Cenab-ı Hak'tan diliyorum ki, 'Kıyameti koparacağın zaman beni bir yerde tut da bir de öyle kainat çapında senin azametli tasarrufatını bir temaşa edeyim." Gelse ne olur, isterse şimdi gelsin." ifadesini kullandı.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


13 Aralık 2012 Perşembe, 09:21
A