Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ferit Şahenk kimdir?

Doğuş Holding'in ve Garanti Bankası'nın yönetim kurulu başkanı ve Türkiye'nin en zengin kişilerinden biridir.

Ferit Şahenk kimdir?

Ferit Şahenk, 1964 yılında Ankara';da dünyaya geldi. Üniversite eğitimi için Boston College'ı geçen Şahenk, 1987 yılında, Pazarlama ve İnsan Kaynakları bölümünden mezun oldu.

1991 yılında, Garanti Menkul Kıymetler Şirketi'ni kurdu. 1994 yılına gelindiğinde, Garanti, Türkiye'deki en büyük menkul kıymetler şirketi haline gelmişti. Garanti Menkul Kıymetler Şirketi, 1994 yılında Doğuş Grubu'nun yatırım bankası haline geldi ve yeni kurulan bu bankanın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı'na Ferit Şahenk getirildi.

1990-1997 yılları arasında Doğuş Otomotiv Grubu Yönetim Kurulu başkanlığı yapan Şahenk, 2001 yılının Nisan ayında, kalp krizi sonucu hayata gözlerini yuman babası Ayhan Şahenk'in yerine, henüz 37 yaşındayken Doğuş Holding217'nin başına getirildi.

50 Bin TL Konut Kredisi'ni 600 TL taksitle alabilirsiniz!
Şahsi serveti, Forbes dergisine göre 2007 yılında 1.3 milyar dolar olan Şahenk, Doğuş Holding çatısı altında çalışan 20.000'den fazla insanın da işvereni konumundadır. Doğuş Holding bünyesinde NTV, CNBC-e, Kral Pop, Star TV gibi televizyon kanalları bulunmakla birlikte, Şahenk son dönemlerde birçok restoran satın almıştır. Diana Şahenk ile evli olan başarılı iş adamının, Defne adında bir kız çocuğu bulunmaktadır.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!