Geri "Faiz lobisi Türkiye'de terörün bitmesini istemez"

"Faiz lobisi Türkiye'de terörün bitmesini istemez"

Numan Kurtulmuş, Kahramanmaraş'ta bir konferansta konuştu

02 Mayıs 2013 Perşembe, 07:18 - Güncel
A
"Faiz lobisi Türkiye'de terörün bitmesini istemez"

Rahmetli Adnan Menderes'in ipe gönderildiğini, rahmetli Necmettin Erbakan'ın altından zorla alınan sandalyesinin üstünde palet şapırtılarından iktidar devşirmeye kalkışıldığını anlatan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Eski Türkiye'yi yönetenlerin güçleri yetseydi 2004'te milletin başına balyozu indirmiş olacaktı" dedi.

Çözüm sürecine de değinen Kurtulmuş, terörün 75 milyonun sorunu olduğunu dile getirerek, şöyle konuştu:

"Bir tarafta uluslararası terör siyasetinin destekleriyle 30 yıldır devam eden bir terör örgütü var. Bir tarafta devlet adına güç kullandığını iddia eden bazı çevreler ve karanlık odaklar var ve bunların arasında sıkışıp kalmış bir Türkiye var. Bu sorunun çözülmesi, iki halkın oturup bir masa etrafında iç savaştan çıkmış iki halkın müzakeresi değildir. Onun için hiçbir şey almadık hiçbir şey de vermedik."

Terörün Türkiye'ye maliyeti hakkında bir çalışma yapıp, rapor haline getireceklerini aktaran Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Terörün maliyetinin alternatif maliyetlerle 1 trilyon dolara yaklaştığını tahmin ediyoruz. 1 trilyon dolarlık kaybın yanında bölgesel kalkınma da gerçekleştirilemedi. Türkiye'de çeşitli odaklar terörün bitmemesini istiyor. Faiz lobisi Türkiye'de terörün bitmesini istemez. Çünkü faiz lobisi, Türkiye'nin terör nedeniyle riski arttığı zaman çok kolay para kazanıyor. Onun için bu kaymaklı kadayıfın sona ermesini istemezler. Terör olmasaydı bu kadar yüksek faiz ödemeyecektik."

-"Çözüm olmasın diye kıvranıyorlar-"

Kurtulmuş, Türkiye'nin 6 ay öncesine göre çok değiştiğini bildirerek, "İnsanlar dağlarda piknik yapar duruma geldi. Çözüm sürecinin adı bile yetti. Eski Türkiye'nin adamlarının içi çatlıyor. 'Aman ha çözüm olmasın' diye kıvranıyorlar. Halkın Zap suyu etrafından piknik yapması düşünülebilir miydi? Doğuda hava kararmadan insanlar evlerine girer, çocuklarını dışarı çıkartmazlardı. Millet gece yarılarına kadar sokaklarda, dağ başında askerin bile geçmediği yerde insanlar piknik yapıyorlar. Çözümün keyfini sürmeye başladılar. İnşallah sonuna kadar da sürerler" diye konuştu.

Çözüm sürecinin milli bir proje olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, saatlerini ve pusulalarını milletin gönlüne ve bahtına göre ayarlamayanların, "ABD, İsrail, İngiltere ve Rusya ne der" diyenlerin kendilerini anlayamayacağını sözlerine ekledi.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


02 Mayıs 2013 Perşembe, 07:18
A