Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Fahrettin Altun: Gerçek karşısında susmayacağız, haykıracağız

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Dijital Dünya Çalıştayı'nın açılış programında açıklamalarda bulundu.

Fahrettin Altun: Gerçek karşısında susmayacağız, haykıracağız

İşte İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un açıklamalarından öne çıkanlar:

Bugün medyada 5N1K kuralını hatırlayan var mı? Bu kural haberciliğin anayasası olarak hatıralarda kalan bu kural, bugün atıl bir referansa dönüşmüş durumda. Hız, tıklanma, sansasyonun merkeze alındığı bir medya ekosisteminden bahsediyoruz. Biz Türkiye'de bu sorunu çözmek için medya sektörüyle işbirliğimizi sürdürüyoruz.

Bugün karşı karşıya olduğumuz en büyük tehditlerden biri dijital faşizmdir. Dünyanın belirli bir bölgesinde kümelenmiş bir avuç şirket, "hakikatin tekelini" ellerinde tuttuğunu iddia ediyorlar.

ABD ve AB'nin terör listesindeki PKK'nın, 15 Temmuz'da 251 masum insanı şehit eden FETÖ'nün elebaşıları, sosyal medya platformlarında serbestçe propaganda yapmaya devam etmektedir.

Ülkemiz terör örgütleriyle bağlantılı hesapların kapatılmasını istediğinde otoriterlikle itham ediliyor. Masum insanlı kalleşçe öldüren katil örgütlere gösterilen bu hoşgörü insanlığın ayıbıdır. Terör örgütleri sadece hedef aldıkları ülke için değil tüm dünya için tehdittir. PKK'yı ele alalım; bu katiller sürüsü sadece Türkiye'de değil, Suriye'de de birçok masum insanı katletti. Bu gerçeğe rağmen terör örgütüne destek vermek suç ortaklığıdır. FETÖ'yü himaye edenler büyük bir suça ortaklık yaptıklarının farkına varmalıdırlar. FETÖ de PKK gibi çağımızın gördüğü en alçak örgütlerdendir.

Milletimize düşman olan FETÖ terör örgütünün kökü kazınıncaya kadar biz mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.

Küresel şirketler için ne yazık ki propaganda neredeyse bir yasa hükmünde... Biz hiçbir suretle eşcinsellik propagandasının yanında yer almayacağız. Vatandaşlarını her türlü aşırılıktan korumak devletin görevidir. Bu tür çirkinliklerin gençlere normal bir şey gibi sunulması saldırıdır. Bu toprakların temel değerleri bu tür aşırılıkları kabul etmez.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!