Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Eylül'de 222 tüketicinin şikayeti giderildi

Aydın Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'nce geçtiğimiz Eylül ayı içerisinde yapılan değerlendirmelerde 222 tüketici şikayetin görüşülerek karara bağlandığı belirtildi.

Eylül'de 222 tüketicinin şikayeti giderildi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne intikal eden tüketici şikayetleri; 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği ve bu Kanuna dayanılarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nca düzenlenen Yönetmelikler, Tebliğler ve Genelgeler doğrultusunda incelenerek mümkün olan en kısa zamanda sonuçlandırılmasına çalışılıyor. Merkezleri diğer illerde ve ilçelerde bulunan firmalarla ilgili şikayetler ilgili İl Müdürlüklerine veya İlçe Kaymakamlıklarına intikal ettirilerek, ilgili Tüketici Sorunları Hakem Heyetlerinde sonuçlandırılması sağlanıyor.
Aydın'da geçtiğimiz Eylül ayı içerisinde Bilim,Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne ulaşan tüketici şikayetlerinin sayısı 274 adet olarak gerçekleşti. Bu şikayetlerin 205'i çeşitli bankacılık hizmetleri, 43'ü ayıplı mal ve hizmetleri kapsayan 16'sı cep telefonu 8'i ayakkabı, , 2 şer adet giyim, buzdolabı ve bilgisayar, birer adet asansör, bulaşık makinesi, mobilya, fırın, otomobil, araç lastiği, derin dondurucu, fritöz, parke, dershane, çanta, çizim masası ve çamaşır makinesinden oluşurken, 16'sı kapıdan ve mesafeli satış, 10'u abonelik sözleşmesi şikayet konularını içerdi.
Tüketici Sorunları İl Hakem Heyeti Başkanlığınca Eylül ayı içinde 17 Eylül 2012 ve 27 Eylül 2012 tarihlerinde olmak üzere iki ayrı toplantı yapıldı. Söz konusu toplantılarda 149'u tüketici lehine, 12'si tüketici aleyhine ve 50'si bilirkişi ataması olmak üzere toplam 211 adet İl Hakem Heyeti kararı alındı. 11 tüketici şikayeti ise İl Hakem Heyetine intikal ettirilmeden Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'nce sonuçlandırıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!