Geri 'Evlilik Okulu'nda ders zili çaldı

'Evlilik Okulu'nda ders zili çaldı

Denizli Belediyesi, Türkiye'ye örnek olan ödüllü proje "Ailemi Seviyorum Projesi" kapsamında 12. Dönem Evlilik Okulu'nu açtı.

02 Mayıs 2013 Perşembe, 16:50 - Yaşam
A
'Evlilik Okulu'nda ders zili çaldı


Yeni evli çiftler, evlenmek üzere hazırlık yapan gençler ile evli olan çiftler, kursa yoğun ilgi gösterdi. Kurs boyunca başvuru yapan 37 kursiyer, evlilikle ilgili birçok konuda eğitim alacak. Denizli Belediyesi Kent Konseyi Hizmet Binası'nda verilen kurs, haftada iki gün toplam 16 saat sürerken, kursta sağlıklı bir toplum için evlilik müessesesinin önemi ele alınacak.
Kültür Ve Sosyal İşler Müdürü Hüdaverdi Otaklı, ilk derse katılarak proje hakkında bilgi verdi. Otaklı, "Ailemi Seviyorum Projesi, sadece evlilik okuluyla sınırlı değildir. Proje kapsamında 22 farklı branşta 23 bin kişiye spor yaptırıyoruz. Şu an 4 bin 500 kadın proje kapsamında plates yapıyor. 14 Haziran 2013'de 5 bin kişinin birlikte pilates yapacağı organizasyon düzenleyeceğiz. Guinesse Rekorlar Kitabı'na girmek için müracaat ettik. Atatürk Stadyum'u o gün farklı bir etkinliğe sahne olacak. Evlilik Okulu'nda ise çiftlerin birbirleriyle olan ilişkilerini koruyarak ömür boyu birlikteliklerini istiyoruz" dedi.
Kursiyerlere, Denizli Belediyesi kültür yayınlarından Psikolog Gülay Korkut'un yazdığı bir Yastıkta Kocayalım Sağlıklı Evlilik Eğitimi El Kitabı hediye edildi.

Diğer Yaşam Haberleri için tıklayın


02 Mayıs 2013 Perşembe, 16:50
A