Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Evini ipotek ettirip aldığı biletleri çaldırdı

12 yıldır seyyar piyangoculuk yapan genç kadın evini ipotek ettirerek aldığı biletleri çaldırdı.

 Evini ipotek ettirip aldığı biletleri çaldırdı

İzmir Konak'ta 12 yıldır seyyar Milli Piyango bayiliği yapan 2 çocuk annesi Necla Şahin, evini ipotek ettirerek satın aldığı 10 bin liralık Yılbaşı Özel Çekilişi bileti çaldırdı. Şahin, seri numaraları belirlenen biletleri kimsenin almaması gerektiğini, biletlere ikramiye çıksa bile ikramiyenin ödenmeyeceğini söyledi.

HIRSIZIN YAKALANMASINA YARDIM EDENE ÖDÜL

Evini ipotek edip Yılbaşı Özel Çekilişi için 10 bin liralık Milli Piyango bileti alan Necla Şahin, bugün öğle saatlerinde gelen grubun kurbanı oldu. Gruptakiler Şahin'i oyalarken, birisi de seyyar tezgahın çekmeçesindeki tomar halindeki 10 bin liralık bileti alıp gitti. Biletlerin çalındığını anlayınca neye uğradığını şaşıran Şahin, polise başvurdu. Şahin, "Polis çevredeki kamera kayıtlarını inceliyor. İnşallah bulunur yoksa bu kadar parayı ödeyemem. Çalınan biletlerin seri numaralarının savcılığa bildirildik. Savcılık karar çıkardı. Bu biletleri kimse satın almasın. Biletlere ikramiye çıksa da verilmeyecek. Bu sayıların bulunduğu biletleri gördüğünüzde polise bildirin. Hırsızın yakalanmasına yardım edene 100 çeyrek bilet vereceğim" dedi.

2 ÇOCUK OKUTUYORUM

Evini geçirmek için gece gündüz demeden çalıştığını kaydeden Şahin, "Biri üniversite diğeri de ortaokula giden iki çocuğuma bakıyorum. Seyyar bayilik yaparak iki kızımı dershaneye yazdırdım. Bu yıl da biletleri satarak dershane masrafını çıkaracaktım. Ama kısmet olmadı. Sermayeleri bulunmayan, çok cüzi karlar için kışın soğuğunda, yazın sıcağında çalışan piyangocuların kazançlarına bile göz dikenlerden korkulur" dedi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!