Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

EuroLeague Basketball'un güvenlik ve sağlık protokolleri açıklandı

EuroLeague Basketball, corona virüs salgını nedeniyle belirsizliğini koruyan konulara ilişkin 2020-21 sezonuna yönelik güvenlik ve sağlık protokollerini açıkladı.

EuroLeague Basketball'un güvenlik ve sağlık protokolleri açıklandı

EuroLeague Basketball, corona virüs salgını nedeniyle belirsizliğini koruyan konulara ilişkin 2020-21 sezonuna yönelik güvenlik ve sağlık protokollerini açıkladı. 

Öne çıkan ana maddeler şu şekilde:

- Yerel kısıtlamalar getirilmesi durumunda karşılaşmalar ertelenebilir veya gerek duyulması halinde farklı bir sahaya taşınabilir. 

- Bir maç en fazla 3 kez ertelenebilir.

- EuroLeague'de tüm normal sezon maçları 13 Nisan 2021'e, tüm Play-Off maçları da 5 Mayıs 2021'e kadar tamamlanmış olmalıdır. 

- EuroCup'ta tüm normal sezon maçları 22 Aralık 2020'ye, tüm Top 16 maçları 23 Şubat 2021'e kadar tamamlanmalıdır.

- Bir karşılaşmanın yeniden oynanması için uygun tarihin olmaması veya karşılaşma için maksimum ertelenme sayısına ulaşılmış olması halinde, yerel kısıtlamalar nedeniyle bu duruma sebebiyet veren takım, 20-0 hükmen mağlup sayılacaktır.

- Herhangi bir uluslararası veya yerel kısıtlama ve herhangi bir haklı neden olmaksızın maça çıkmayı reddeden takım, ilk seferde 20-0 hükmen mağlup sayılacak. İkinci seferde ise turnuvadan diskalifiye edilecektir.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!