Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Euro 2016 toplantısı yapıldı

TFF Genel Sekreteri Prof. Dr. Alkin'in de katıldığı UEFA tarafından düzenlenen Genel Sekreterler Toplantısı'nda, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası ile ilgili kararlar alındı.

Euro 2016 toplantısı yapıldı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Genel Sekreteri Prof. Dr. Emre Alkin, UEFA tarafından düzenlenen Genel Sekreterler Toplantısı'na katıldı.

TFF'den yapılan açıklamada, İsveç'in başkenti Stockholm'de düzenlenen toplantıda, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası eleme maçlarının haftaya yayılması, özel maçların tarihleri, stadyumların özelliklerine göre ayrılması, maçların düşük, orta ve yüksek profil özelliğine göre A, B, ve C olarak sınıflandırılması, maçların yayın-sponsorluk haklarının UEFA Şampiyonlar Ligi'nde olduğu gibi tek havuzdan satışı ve yeni fikstür düzenlemesi konularının ele alındığı belirtildi.

Fransa'da düzenlenecek 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın eleme turu kuralarının 23 Şubat 2014'te Fransa'nın Nice şehrinde çekilmesinin kararlaştırıldığı toplantıda, bir milli takımın haftada ikiden fazla maç oynamayacağı ancak iki maç arasında iki boş gün olacağı kararının alındığı ifade edildi.

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası eleme gruplarının kuralları da bu toplantıda belirlendi.

Buna göre, elemelerde 9 grubun birinci ve ikincisinin doğrudan finallere katılacağı belirtildi. Bu gruplar içinde en iyi üçüncü olacak takımın da doğrudan finallere katılacağı, geriye kalan 8 üçüncünün de play-off oynayacağı ifade edildi. Play-off'lar sonunda ise 4 takımın daha Fransa'daki 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılacağı kaydedildi.

Öte yandan, federasyonların 25 Şubat 2014'e kadar eleme müsabakalarının oynanabileceği olası tüm statların listesini UEFA'ya bildirmeleri ve ev sahibi oldukları her bir maçtan 120 gün önce müsabaka stadını teyit ettirmeleri gerektiği açıklandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!