Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Eski avukatı Harvey Weinstein'i mahkemeye verdi

Harvey Weinstein'in eski avukatının ödenmemiş avukat masrafları yüzünden yaklaşık 180 bin dolar (yaklaşık 1,5 milyon TL) değerinde dava açtı.

Eski avukatı Harvey Weinstein'i mahkemeye verdi

The Hollywood Reporter'a göre Kaliforniyalı avukat Charles Harder, Ekim 2016'yla Ekim 2017 arasında çalıştığı müddet için Harvey Weinstein'i mahkemeye verdi.

Dergi, çarşamba günü Harder'ın yargıçtan 13 Ekim'deki tahkim kararını onaylamasını isteyerek Los Angeles Belediyesi Yüksek Mahkemesi'nde dava açtığını belirtti.

Derginin internet sitesindeki haberde, bir Adli Tahkim ve Arabuluculuk Hizmetleri (JAMS) hakemi, Weinstein için yürüttüğü ve 2017'de New York Times'ın korkunç makalesiyle sonuçlanan çalışmalarına ilişkin Harder'a 179 bin 743 dolar (yaklaşık 1,5 milyon TL) ödenmesi gerektiğine karar vermişti.

Avukat, Ekim 2018'de tahkim talebini sunmuş ve Haziran 2020'de Weinstein'le uzlaşmaya varmıştı. Anlaşmaya göre Weinstein, uzlaşmayı 14 Eylül'e kadar onaylarsa belirlenen miktardan daha azını ödeme şansına sahipti. Öte yandan, bu tarihten sonra tahkim kararının ibraz ettiği meblağın tamamını ödemesi gerekecekti.

Eski film yapımcısı Weinstein, New York'ta cinsel saldırı ve üçüncü dereceden tecavüzden suçlu bulunduktan sonra bu yıl martta 23 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Los Angeles Belediyesi Bölge Başsavcılığı'nın geçen ayki açıklamasına göre, Weinstein şu an Kaliforniya'da 5'i kadın 11 cinsel saldırı suçlamasıyla karşı karşıya.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!