Geri Eşini boğarak öldüren müezzine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

Eşini boğarak öldüren müezzine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde boşanma aşamasındaki vaiz eşi Özlem Güneş'i (39) boğarak öldüren müezzin Zülküf Güneş'e (40) ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

09 Eylül 2021 Perşembe, 13:57 - Güncel
A
 Eşini boğarak öldüren müezzine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası
03:45 Eşini boğarak öldüren müezzine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

İLGİLİ VİDEO

Eşini boğarak öldüren müezzine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

5 Eylül 2020'de müezzin Zülküf Güneş ile vaiz eşi Özlem Güneş arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesiyle Zülküf Güneş, eşini boğdu. Polisi arayarak durumu bildiren Zülküf Güneş'in de bileği ile boğazından yaralandığı görüldü.

Hastanedeki tedavisinin ardından Zülküf Güneş tutuklandı. Eşinin kendisine saldırdığını iddia eden Zülküf Güneş'in vücudundaki yaraları inceleyen Adli Tıp Kurumu doktorları, şüphelinin cezadan kaçmak amacıyla kendisini yaraladığını tespit etti. 

"OĞLUM, BİR ERKEKLE SAÇI AÇIK ŞEKİLDE GÖRÜNTÜLÜ KONUŞTUĞUNU GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ"

Kocaeli 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmada Zülküfü Güneş'in yargılanmasına devam edildi. Zülküf Güneş bir önceki duruşmada "2019 yılında hac dönüşünde aramızda soğukluk oluştu. Kavga çıkarmak için var gücüyle çalışıyordu. Eşim ilçe vaiziydi. Aynı kurumdan birisiyle mesajlaştığını gördüm. Oğlum da bir erkekle saçı açık şekilde, görüntülü konuştuğunu gördüğünü söyledi. Son bir yıl aramız pek iyi değildi. Eşimin psikolojik sorunları vardı ve ilaçlar içiyordu" diye konuştu.

TANIK İDDİALARI KABUL ETMEDİ

Son sözü sorulan Zülküf Güneş "Eşim, Türkiye'ye döndükten sonra tanık B.G. ile selfie pozlarını gördüm. Üzerine gidip sorunca da 'Ben senden ayrılacağım ve B. ile devam edeceğiz' demişti" diye konuştu. Duruşmaya bugün tanık olarak katılan B.G., Zülküf Güneş'in iddialarını kabul etmeyerek, Özlem Güneş ile birlikte görevli olarak hacca gittiklerini, ailece görüştüklerini belirterek "Özlem Hanım'la herhangi bir evlilik planı yapmadım. Sanığın bu yöndeki savunmaları doğru değildir" dedi. 

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET VERİLDİ

Mahkeme heyeti, tanığın dinlenmesi ve savunmaların alınmasının ardından Zülküf Güneş'i kasten insan öldürme suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


09 Eylül 2021 Perşembe, 13:57
A