Geri "Erdoğan, Soylu'ya televizyona çıkmayı yasakladı"

"Erdoğan, Soylu'ya televizyona çıkmayı yasakladı"

Gazeteci Barış Yarkadaş, Erdoğan'ın MYK toplantısında Sedat Peker'e hiçbir şekilde cevap verilmemesi emrini verdiğini ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya da televizyon yasağı koyduğunu iddia etti.

09 Haziran 2021 Çarşamba, 01:26 - Siyaset
A
"Erdoğan, Soylu'ya televizyona çıkmayı yasakladı"

Gazeteci Barış Yarkadaş, KRT TV'de katıldığı "Şimdiki Zaman" programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, Sedat Peker ile ilgili çeşitli emirler verdiğini öne sürdü.

Yarkadaş, Erdoğan'ın toplantıda, Sedat Peker'e hiçbir şekilde cevap verilmemesi emrini verdiğini ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya da televizyon yasağı koyduğunu iddia etti. 

Barış Yarkadaş programda şunları söyledi: "Şunu söyleyeyim dün AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, MYK toplantısında Sedat Peker'e hiçbir şekilde cevap verilmemesi talimatını verdi. "Hiç kimse Sedat Peker'e cevap vermesin" dedi. Süleyman Soylu'nun da bundan sonra bu konuyla ilgili televizyona çıkıp konuşmasını yasakladı. Toplantının ardından da bugün AK Parti'nin emniyet kökenli milletvekilleri AK Parti'nin bir grup üst düzey yöneticisini ziyaret ederek Süleyman Soylu etrafında gelişen olaylardan dolayı duydukları rahatsızlıkları dile getirdiler."

Diğer Siyaset Haberleri için tıklayın


09 Haziran 2021 Çarşamba, 01:26
A