Geri Erdoğan'dan telefon diplomasisi

Erdoğan'dan telefon diplomasisi

Başbakan Erdoğan Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ve İngiltere Başbakanı Cameron'la telefon görüşmesi yaptı.

02 Mayıs 2013 Perşembe, 22:00 - Güncel
A
Erdoğan'dan telefon diplomasisi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Başbakanı David Cameron ve Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile telefonda görüştü.

GÜNDEM SURİYE
Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, iki liderle yaptığı telefon görüşmelerinde, ikili ilişkilerin yanı sıra Suriye başta olmak üzere uluslararası meseleler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

İngiltere Başbakanı Cameron'un telefonla aradığı Erdoğan'ı, salı günü Londra'da düzenlenecek Somali Konferansı'na davet ettiği ancak Başbakan Erdoğan'ın söz konusu toplantıya Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu göndereceğini belirttiği öğrenildi.Erdoğan'ın telefonla aradığı Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ile yaptığı görüşmede ise enerji alanındaki işbirliği, ikili ilişkiler ve Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecine ivme kazandırılması konuları üzerinde durulduğu bilgisi edinildi.

Erdoğan ve Hollande'ın ikili ilişkilerde kaydedilen mesafeden karşılıklı memnuniyetlerini ifade ettikleri görüşmede, Suriye ve Mali konularında fikir teatisinde bulundukları da belirtildi.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


02 Mayıs 2013 Perşembe, 22:00
A