Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Elif Şafak'tan Fazıl Say açıklaması

İngiltere'de açılışı yapılan 42. Londra Kitap Fuarı'na katılan ünlü yazar Elif Şafak fuarda 10 ay hapis cezası alan Fazıl Say hakkında açıklamalarda bulundu.

Elif Şafak'tan Fazıl Say açıklaması

İngiltere'de açılışı yapılan 42. Londra Kitap Fuarı'na katılan ünlü yazar Elif Şafak fuarda 10 ay hapis cezası alan Fazıl Say hakkında açıklamalarda bulundu. Şafak, fuarda yaptığı açıklamada, "Bir ülke kendi eksikliklerini konuşabildiği oranda gelişebilecektir diye düşünüyorum. Bizim demokrasimiz olgun bir demokrasi değil. Bunları da ancak konuşabildiğimiz sürece olgunlaşırız. Ben benim gibi düşünmeyen insana da kendime davrandığım gibi davranabilmeliyim" dedi.

Fuarın kitap sevenler için oldukça heyecan verici olduğunu belirten Şafak, "Kitap seven insanlar için çok heyecan verici bir buluşma. Sadece İngiltere'de değil Avrupa'da dünyada Türkiye'den çıkan sanatın bütün branşlarına artan bir ilgi var bunu çok mutluluk verici olduğunu düşünüyorum" ifadesinde bulundu. Yazar ifade özgürlüğü hakkında ise 'Bir ülke kendi eksikliklerini konuşabildiği oranda gelişebilecektir diye düşünüyorum. Bizim demokrasimiz olgun bir demokrasi değil. Bunları da ancak konuşabildiğimiz sürece olgunlaşırız. Ben benim gibi düşünmeyen insana da kendime davrandığım gibi davranabilmeliyim" açıklamasında bulundu.

Londra Kitap Fuarında bir başka açılış ise Suudi Arabistan standında yaşandı. Suudi Arabistan Prensi Mohammed bin Nawaf Al Saud, Suudi Arabistan Londra Büyükelçisi ile birlikte açılışını gerçekleştirdiği standa Suudi yazar ve yayıncılar ile bir araya geldi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!