Geri Edirne'de köpeğini döverek işkence çektirdi!

Edirne'de köpeğini döverek işkence çektirdi!

Edirne'de kamping işletmeciliği yapan E.G.'nin köpeğini dövünce, şikayet üzerine gözaltına alındı. E.G., "Boğazına bir şey kaçmıştı, ben onu çıkarıyordum" diye kendini savundu.

16 Temmuz 2021 Cuma, 14:47 - Güncel
A
Edirne'de köpeğini döverek işkence çektirdi!

Keşan'ın Saros Körfezi kıyısında bulunan Erikli köyünde kamping işletmecisi E.G., sahiplendiği köpeği, dövüp, işkence yaptı. E.G.'nin köpeğe dövüp, boğazından tutarak, yukarı kaldırarak savurması, bölgedeki iş yerlerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Bölgedeki bir iş yerinin sahibi ve çalışanları olaya müdahale ederken, köpek E.G.'nin elinden kurtulup kaçtı.

Şikayet üzerine gelen jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan E.G.'ye bin 33 TL para cezası kesildi, Keşan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından talimatla ifadesi alındı.

Köpeğine işkence yapmadığını savunan E.G.'nin, "Boğazına bir şey kaçmıştı, onu çıkarıyordum. Köpeğime işkence yapmadım" dediği belirtildi. E.G. hakkında, Hayvanları Koruma Kanununa göre 'hayvana işkence veya acımasız ve zalimce muamele etmek' suçundan işlem başlatıldı.

Edirne Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri tarafından koruma altına alınan köpek rehabilite edilmek üzere barınağa götürüldü.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


16 Temmuz 2021 Cuma, 14:47
A