Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

E-ticaret büyümeye devam ediyor

Türkiye'de, 2013 yılı ilk 4 ay içinde 11 milyar TL e-ticaret gerçekleşti.

E-ticaret büyümeye devam ediyor

Maliye Bakanlığı verilerine göre 2012 yılında 31 milyar TL olan e-ticaret rakamları, 2013'ün ilk 4 ayında yaklaşık 11 milyar TL oldu. Böylece Türk e-ticaretinin 50 milyar TL'lik 2013 hedefine ulaşacağı öngörülüyor. E-ticarette farklı projelere desteklerinin süreceğini belirten bakanlık yetkilileri, girişimcileri e-ticarete teşvik ediyor.

İnternet artık insan hayatını daha da kolaylaştırdı. İnternet üzerinden yapılan alışverişler, her geçen gün artıyor. Hemen hemen her sektör internetin tüm imkanlarını kullanarak ticarete farklı bir boyut kattı. İnternet aynı zamanda memleket özlemi çekenlerin de derdine deva oldu. Memleketini özleyenler yöresel lezzetlerini internetten sipariş edebiliyor.

Artık internetten yöresel gıda siparişi de verilebiliyor. Çok geniş yelpazeye hitap eden e-ticaret, memleket yemeği özlemi çekenlerin derdine deva oluyor. Genç girişimci Yasin Darbaz, yöresel tatları www.memlekettengelsin.com ile internete taşıdı. İnternet üzerinden geleneksel gıdaların satışını yapan Darbaz, e-ticaretin Türkiye'de her geçen gün geliştiğini anlattı. Ticaretin artık sanal ortamda etkin bir şekilde yapılabildiğini ifade eden Darbaz, "4 yıldır Anadolu'nun en halis, en özgün lezzetlerini müşterilerimize kendi memleketlerinden getiriyoruz. Artık isteyenler Kayseri'den pastırma ve mantı, Gaziantep'ten baklava, İzmir'den Boyoz, Malatya'dan Kayısı, Karadeniz'den Fındık, Adana'dan kebap, Bayburt'tan Bal, Çorum'dan Leblebi bir tık ötede" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!