Geri Düğün fotoğrafçısına 'gelin odasını su bastı' diye tazminat davası!

Düğün fotoğrafçısına 'gelin odasını su bastı' diye tazminat davası!

Özlem-Mustafa Kanık çifti, fotoğraf ve video ekipmanlarını astığı yangın musluğunun patlayıp gelin odasına su basmasına neden olan fotoğrafçı Özkan Taşkıran'a 12 bin liralık tazminat davası açtı.

15 Mayıs 2021 Cumartesi, 08:56 - Güncel
A
Düğün fotoğrafçısına 'gelin odasını su bastı' diye tazminat davası!

İstanbul'da yaşayan Özlem ve Mustafa Kanık çifti, 1 Eylül 2020 günü dünya evine girecekti. Düğün salonu ile anlaşıldı, fotoğraf işini de 7 bin lira karşılığında düğün fotoğrafçısı Özkan Taşkıran üstlendi. Taşkıran düğünden hemen önce ekipmanlarını gelin odasındaki yangın musluğuna astı. Kimsenin olmadığı sırada yangın musluğu ağırlığa dayanamayarak patladı ve gelin odası sular içinde kaldı.

BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne avukatları Eyüp Can aracılığıyla başvuran Özlem ve Mustafa Kanık, gelinlik konseptiyle uyumlu olan damatlığı kullanamadıkları için büyük hayal kırıklığı yaşadıklarını belirtti.

Anne ve babalarının kıyafet telaşına düştükleri için gelen misafirlerle ilgilenemediklerini öne süren çift, yaşanan kargaşada anlaştıkları dış mekân, düğün konvoyu ile düğün salonuna giriş video ve fotoğraflarının da çekilemediğini belirtti.

Çiftin iddiasına göre, 80 adet fotoğraf için daha sonrasına çekim sözü veren Özkan Taşkıran bu sözünü de yerine getirmedi. Yaşadıkları olumsuzlukların gelin ve damat üzerinde ciddi bir acı, elem ve üzüntüye neden olduğunu belirten avukatları, 2 bin lira damatlık bedeli ile 10 bin lira manevi tazminatın faiziyle birlikte düğün fotoğrafçısından tahsilini istedi.

Olayda damadın kıyafeti de baştan aşağı ıslandı. Damat evden getirttiği bir takım elbiseyle düğüne katıldı.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


15 Mayıs 2021 Cumartesi, 08:56
A