Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

DSP'de kurultay heyecanı

DSP 9. Olağan Kurultayı yarın Ankara'da gerçekleştirilecek. Mevcut Genel Başkan Masum Türker'in yeniden seçilmesi beklenen kurultayda Parti Meclisi ve Merkez Disiplin Kurulu seçimleri de yapılacak.

DSP'de kurultay heyecanı

 

DSP'de yarın yapılacak kurultayın heyecanı yaşanıyor. DSP 9. Olağan Kurultayı, yarın saat 10.00'da Ankara Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu'nda başlayacak. Başkanlık Kurulu'nun oluşturulmasının ardından, Genel Başkan Masum Türker açılış konuşmasını yapacak. Çalışma ve kesin hesap raporunun okunmasının ardından tüzük komisyonu raporu ve değiştirilmesi uygun görülen tüzük maddeleri tasarıları görüşülerek oylanacak. Kurultayda daha sonra Genel Başkanlık, Parti Meclisi üyelikleri ve Merkez Disiplin Kurulu üyelikleri için seçimler yapılacak. Genel Başkanlık adaylığı için en az 50 kurultay delegesinin imzasını taşıyan dilekçeyle başvuru şartı aranacak. 800 kurultay delegesinin salt çoğunluğunun oyunu alan aday Genel Başkan seçilecek.

Genel Başkanlık için şu ana kadar Masum Türker'e rakip olacağını açıklayan tek isim, eski Parti Meclisi üyesi Emrah Konuralp olmuştu. DSP Kurultayı'nda Masum Türker'in yeniden DSP Genel Başkanlığına seçilmesine kesin gözüyle bakıldığı belirtiliyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!