Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Doktorlar organ için orkestrayla yürüdü

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Türkiye'nin organ bağışı konusunda Avrupa'nın çok gerisinde olduğunu söyledi.

Doktorlar organ için orkestrayla yürüdü

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

İl Sağlık Müdürlüğü, 3-9 Kasım tarihleri arasında kutlanan Organ Bağış Haftası dolayısıyla yürüyüş tertipledi. Cumhuriyet Caddesi'nde Çancılar mevkiinden başlayan yürüyüşe vatandaşlar, sağlık çalışanları, öğrenciler katıldı. Büyükşehir Belediyesi Bandosu'nun renk kattığı yürüyüş Pirinç Han'da sona erdi. İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, organ bağışı konusunda Avrupa'nın gerisinde olduğumuzu belirterek, "Vatandaşlarımızın organ bağışına önem vermelerini istiyoruz. Bursa'da çok fazla organ bekleyen hasta var. İl Sağlık Müdürlüğü olarak organ bağışı konusunda halkı şuurlandırmak için böyle bir yürüyüş tertipledik. Ayrıca çeşitli seminerler düzenliyoruz" dedi.
Bursa Organ Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi sorumlusu Dr. Yavuz Selim Çınar ise, Bursa'da 2 bin 500'e yakın diyalize giren hasta olduğuna dikkat çekerek, "Bu hastaların iyileşmesi için tek çare organ nakli. Bu herkesin başına gelebilir. Halkımızın daha çok organ bağışlamasını bekliyoruz" diye konuştu.

Doktorlar organ için orkestrayla yürüdü Doktorlar organ için orkestrayla yürüdü Doktorlar organ için orkestrayla yürüdü Doktorlar organ için orkestrayla yürüdü Doktorlar organ için orkestrayla yürüdü Doktorlar organ için orkestrayla yürüdü Doktorlar organ için orkestrayla yürüdü Doktorlar organ için orkestrayla yürüdü Doktorlar organ için orkestrayla yürüdü Doktorlar organ için orkestrayla yürüdü Doktorlar organ için orkestrayla yürüdü Doktorlar organ için orkestrayla yürüdü Doktorlar organ için orkestrayla yürüdü
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!