Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Doktora şiddet durmak bilmiyor

ELAZIĞ'da özel bir hastanenin acil servisinde görevli doktor Fatih Doğsel Sever, acil servise gelen Melek S. adlı hamile bir kadının yakınlarının saldırısına uğradı. Doktorun ayağını kıran saldırganlar, ardından hastaneden ayrıldı. Doktorun şikayetçi olması üzerine saldırganlar daha sonra gözaltına alındı.

Doktora şiddet durmak bilmiyor

 


Bugün sabah saat 10.30'da özel hastanenin acil servisinde görevli Dr. Fatih Doğsel Sever, hamile bir kadının servise gelerek, hastanede görevli başka bir doktorun adını vererek, acilden giriş yapmak istediğini söyledi. Bunun üzerine söz konusu meslektaşını arayarak durumu aktardığını ifade eden Dr. Doğsel Sever, "Kadının rahatsızlığını dinledim. Fakat kadın doğumcunun acilden giriş yaparak tekrar hemen servise göndermemi istemesi garibime gitti. Ben de konuyu netleştirmek için söz konusu doktoru aradım. Acilde hastaya ne yapmam gerektiğini sorduğumda, böyle bir hastayı acile göndermediğini söyleyerek, hastayı kendisine yönlendirmemi istedi. Ben de hamileliği ilerlemiş kadına, kadın doğumcu doktorun yanına gitmesini söyledim. Fakat hasta olan kadın katkı payı olan 12 lirayı ödememek için acili kullandığını hissettim. Kadın parayı vermemek için bağırmaya başlayarak, olay çıkardı" dedi.

"ACİL SERVİSTE HALLEDİLECEK BİR DOKTOR VAR ÇABUK GEL"

Kadının bağırmasıyla birlikte dışarda bekleyen kocasının da odaya girdiğini anlatan Dr. Doğsel Sever, "Kadının bağırmasıyla birlikte yanında gelen eşi ve yakınlarını da olayın içine çekti. Eşinin telefonla aradığı dışardan bir kişiye, 'acil serviste halledilecek bir doktor var' çağırdı. Gelen kişi tarafından darpedildim. Hem eşi tarafından saldırıya uğradım, hem de dışardan çağırdığı kişi tarafından yumruklandım. Güvenlik görevlileri ayırmaya çalışırken dışardan gelen kişi, kalabalığın arasından bana bir tekme attı. Yapacak bir şey kalmamıştı zaten bacağım kırıldı. Çapraz yan bağlar tamamen koptu, ağrı ve şişmeler mevcut, ayağımın üzerine basamıyorum, yürüyemiyorum. Bir aylık heyet raporu verildi" dedi.

"ŞİMDİ ANNEME NASIL BAKARIM"

Üzüldüğü tek noktanın 1 yıl önce geçirdiği bir ameliyat sonrası, vücudu tamamen felç olan annesinin günlük bakımlarını yapamayacak duruma gelmesi olduğunu anlatan Dr. Fatih Doğsel Sever, "Bizler çok yoğun şartlarda ve çok zor koşullarda bitirdiğimiz bir fakülte sonrası hayata atılıyoruz. İnsanlardan bu şekilde yaklaşımları hak etmiyoruz. Bizim ne gecemiz, ne gündüzümüz var. Hep hastalarımızı iyileştirebilmek için kendi canımızdan bile ödün vererek çalışıyoruz. İnsanlar özel bir hastaneye geliyorlarsa, maddi karşılığını zaten gözönüne alarak geliyorlar. Benim bu konuda yapabileceğim hiçbir şeyim yok. Acil servisler üzerinden bir şeyleri bedavaya çıkarmak ne kadar doğru?" diye konuştu.

İFADELERİ ALINAN SALDIRGANLAR SERBEST BIRAKILDI

Saldırı sonrası acil servis dışına çıkan saldırganlar F.S ve B.S., Dr. Fatih Doğsel'in şikayetçi olması üzerine gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, götürüldükleri polis karakolunda verdikleri ifadeden sonra serbest bırakıldı.

TABİPLER ODASINDAN KINADA

Olayın hemen ardından Tabipler Odası da basın toplantısı düzenleyerek saldırıyı kınadı. Elazığ-Tunceli-Bingöl Tabip Odası Başkanı Op. Dr. Sacid Özbay, yaptığı konuşmada, "Caydırıcı cezalar içeren sağlıkta şiddet yasasının bir an önce çıkarılmasını, mevzuatın oluşturulmasını ve önleyici tedbirlerin alınmasını talep ediyor, yetkilileri duyarlı olmaya çağırıyoruz" diyerek; olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!