Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Doğuyu Bursa yeşillendirecek

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 3 bölgedeki özel fidan yetiştiricilerinden dut, akasya, süs elması ve eriği başta olmak üzere 10 farklı çeşit ürün alarak talep eden kamu kuruluşlarına ücretsiz dağıtıyor.

Doğuyu Bursa yeşillendirecek

Bursa'da Kestel Fidan Üreticileri Birliği'nden yaklaşık 1 milyon liraya 100 bin fidan alımı yapan bölge fidanlığı, doğu ve güneydoğu vilayetlerinden gelen kamu taleplerini anında karşılıyor.
Ağaçlandırma Seferberliği adı altında Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın özel alımları fidancılara ve kamu kurumlarına büyük imkan sağladı. Yaklaşık 3 milyon lira tahsisat ayıran bakanlık, mart ve nisan aylarında özel üreticilerden aldığı fidanları Bursa, Manisa ve İzmir'deki fidan merkezlerinden yurdun dört bir tarafına yolluyor. Resmi yazı ile gelen bütün taleplere dut meyvesi ve çiçek açan yeşili bol cins fidanlardan gönderen fidanlık müdürlükleri şu günlerde hummalı bir çalışma sergilyorlar.
Bursa'daki belediyelerde Yalova yolu üzerindeki orman fidanlığından talep ettikleri bütün süs fidanlarını ücretsiz alıyorlar. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!