Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Doğanbey TOKİ'ye son rötuşlar

Bursa'da 4 yıl önce temeli atılan Doğanbey Kentsel Dönüşüm Projesi bitme aşamasına geldi. Çevre düzenlemesi sürerken, yolların asfaltlanmasına başlandı. 3200 dairenin yaza kadar teslim edilmesi planlanıyor.

Doğanbey TOKİ'ye son rötuşlar

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan ve büyük kısmı 20 katın üzerinde devasa bloktan oluşan 3200 daire bitme aşamasına geldi. Hummalı çalışmanın devam ettiği Doğanbey'de yollar asfaltlanırken, dairelerin yaz ayına kadar teslim edilmesi planlanıyor. TOKİ müteahhitlerinden Cemalettin Aksoy, çevre düzenlemelerinin devam ettiğini ve ilk aşamada yollara asfalt döküldüğünü söyledi. 4 yıl önce binaların yapımına başladıklarını ve gece gündüz demeden çalışmalara devam ettiklerini bildiren Aksoy, "4 yıl
önce burada harabe evler vardı. Şimdi modern binalar var. Burasının bitmesiyle birlikte Bursa yeni bir çehreye kavuşacak. Daha önce buradaki yapıları eleştirenler fikirlerini değiştirecek ve bizleri takdir edecek" dedi.
TOKİ'lerin elektrik işini yapan Nail Erdoğu, hummalı çalışmanın ardından sona yaklaştıklarını söyledi. Erdoğu, "Burası ilk başta çok tenkit edildi. Ancak binaların yapımının tamamlanmasıyla birlikte eleştiriler yerini takdire bıraktı. Biz işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. TOKİ'lerin elektrik tesisatını biz döşedik. Uzun bir çalışma oldu ama bu çalışmanın hakkını verdiğimize inanıyorum" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!