Geri Diyarbakırlı anneden Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'a: Sayende güç buluyoruz!

Diyarbakırlı anneden Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'a: Sayende güç buluyoruz!

Diyarbakır Annelerinden Türkan Mutlu, Başkan Erdoğan'a hitaben, "Biz bugün senin sayende bu gücü buluyoruz. Bu gücü 30 sene önce görseydik, belki bu kadar anne bugünkü gibi ağlamazdı Türkiye'de" dedi.

10 Temmuz 2021 Cumartesi, 20:49 - Güncel
A
Diyarbakırlı anneden Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'a: Sayende güç buluyoruz!

Anne Türkan Mutlu, şunları kaydetti:

"Ben kızımın, Ceylanımın acısını 8 senedir çekiyorum. Bir HDP milletvekili diyor ki 'Diyarbakır annelerinki timsah gözyaşı!' Allah aşkına; burada hangi anne çocuğuyla timsah gözyaşı döküyor! Sen 8 senedir benim evladımı elimden almışsın! Ölü mü, diri mi, nerede yaşıyor, var mı, yok mu; bana söylemiyorsun! Bir anne olarak evladımı bir dakikalık görmeye benim hakkım yok! Ama ben bugün evladımı senin kapında istiyorum ve haksızım öyle mi? Sayın Cumhurbaşkanım, ben sana bir şey söyleyeyim.

Diyarbakır'da 2 senedir eylem yapıyoruz ama ben 7 senedir Diyarbakır'a geliyorum. Şu an da sağlığımı kaybettim. Ayakta duramıyorum. En fazla 10 dakika ayakta durabiliyorum. Burada bütün herkes şahit. Ben kızım için 8 senedir PKK ve HDP ile mücadele ediyorum. Ben tek başıma dağa kadar gittim. Benim çocuğumu bir dakika görmek için bile bana annelik hakkımı tanımadılar. Benim Ceylanım ceylan gibiydi. Onu ve bütün annelerin evlatlarını o zalimlerin elinden kurtar; çocuklarımız onlara adam olmasın."

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


10 Temmuz 2021 Cumartesi, 20:49
A