Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Disney+ 5 ayda 50 milyon aboneye ulaştı

Geçtiğimiz yıl kullanıma giren online dizi ve film platformu Disney+, 5 Ayda 50 milyon aboneye ulaştı. Platformun hızlı büyümesi corona virüs etkisi olarak yorumlandı. Uzmanlar bu durumun dijital platformlara olan talebi artırdığı görüşünde.

Disney+ 5 ayda 50 milyon aboneye ulaştı

The Walt Disney Company'nin 12 Kasım'da ABD'de kullanıma sunduğu çevrimiçi dizi ve film platformu Disney+ kullanıcı rakamlarını açıkladı.

The Verge'de yer alan habere göre, Netflix ve Amazon Prime gibi platformlara rakip olan Disney+, 5 Ayda 50 milyon aboneye ulaştı.

Yayına başladığı ilk günde 10 milyon üye toplamayı başaran platform, yayına girdiği ilk haftalarda teknik aksaklık haberleri ile gündeme gelmişti.

Platform ilerleyen aylarda bu sorunları gidermiş ve Şubat 2020'de 28 milyondan fazla üye sayısına ulaşmıştı.

Şirket daha önce yaptığı açıklamada 2024 yılına kadar 60 ila 90 milyon arasında aboneye ulaşmayı hedeflediğini duyurmuştu.

Platformun hızlı büyümesi corona virüs etkisi olarak yorumlandı. Zira dünyanın pek çok ülkesinde on milyonlarca insan evlerinde kendilerini izole etmiş durumda.Uzmanlar bu durumun dijital platformlara olan talebi artırdığı görüşünde.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!