Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Dev yatların adresi burası...

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Yalıkavak Beldesi'nde bir yılda yenilendikten sonra geçtiğimiz Haziran ayında açılan Palmali Şirketler Grubu'na bağlı Palmarina Bodrum'a son üç günde dört mega ve giga yat demirledi. 100 metrenin üzerinde dünyaca ünlü milyarderlere ait yatlar göz kamaştırırken, dünya denizcilerinin dikkati Palmarina'ya çevrildi.

Dev yatların adresi burası...

Yönetim Kurulu Başkanlığını Mübariz Mansimov'un yaptığı Palmali Şirketler Grubu bünyesindeki Palmarina Bodrum'un yenilenen yüzü ve dünyaca ünlü 69 markası ile Ege ve Akdeniz'deki mega ve giga yatların konaklama noktası haline geldi. Havadan görüntülenen dev yatlar göz kamaştırdı. Baştan aşağı yenilenen, olağanüstü mega ve giga yat kapasitesinden, dünya markalarının birbiri ile yarıştığı alışveriş merkezi ile yeme içme alanlarına kadar, eğlence standartlarına farklı bir kalite getiren cafe, restoran ve kulüpleri ile Türkiye'nin Akdeniz'e açılan yeni kapısı olan Palmarina'da son üç günde 40 metre ile 120 metre arasında 12 yat demirledi.

Aralarında Rus işadamlarına ait Dilmar, Madame GU ve haftalık kirası 1 milyon 200 bin dolar olan 90 metre uzunluğundaki Nirvana gibi ultra lüks yatların da bulunduğu marinanın Monaco'daki yat fuarında tanıtımı yapıldı. Önümüzdeki yıl Ege ve Akdeniz'de dolaşan giga yatlar marinaya demir atmak için sıraya girdi. 40 metre üzeri 43 yat, 75-120 metre arası 26 yat ve 710 toplam yat kapasitesi ile Türkiye'nin en büyük marinalarından biri olarak farklılığını ortaya koyan Palmarina Bodrum Genel Direktörü Levent Baktır, "Dünyaca ünlü yatlar artık Ege ve Akdeniz'e geldiklerinde konaklama sıkıntısı çekmeyecekleri gibi aradıkları her türlü yiyecek, giyecek ve alış veriş markalarını da burada bulabilecekler" dedi. Marinanın dünya makası haline geldiğini belirten Baktır, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İki hafta önce 90 metrelik lüks yatı ile gelen ünlü bir işadamı yakınlarıyla eğlendikleri beach clupta 40 bin Euro, akşam yemeğinde ise Billionaire'de yüz bin TL hesap bıraktı. Marina'ya demirleyen yatlar her türlü hizmeti alabildikleri gibi yatlardaki tüm konuklara Fansa ve İspanya sahillerinin dünyaca ünlü liman kentlerindeki hizmetten daha iyisi veriliyor. Üç ayda marinamız dünya markası haline geldi. Denizcilik sektöründen övgü almaya başladı. Türk turizminde yeni yatırımlar için araştırmalara başladık."

BELDENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİ,

Yalıkavak Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Saruhan da "Marinanın açılması ile beldemizin çehresi değişti. Marina sadece yatlara konaklama değil düzenlenen konserlerle, açılan sanat galerileri ile beldede yaşayan yerli ve yabancı turistler içinde büyük bir sosyal alan haline geldi. Marina'na bölgesindeki araziler ve konutların fiyatı 4-5 ay içerisinde yüzde 400 oranında arttı. Marina ile birlikte beldeye gelen kaliteli turist sayısında da önemli artış oldu" dedi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!