Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Dev orkinos 1 saatte tükendi

Didim' açıklarında sardalye avına çıkan balıkçıların ağına takılan 250 kiloluk dev orkinos görenleri hayrete düşürdü. Normalin 10 katı büyüklüğünde olan balık, satışa sunulmasının ardından 1 saat içinde tüketildi.

Dev orkinos 1 saatte tükendi

Avlanmak için Didim açıklarına çıkan Aydınlı balıkçıların ağlarına bugüne kadar hiç rastlamadıkları büyüklükte bir balık takıldı. Sardalye avlamak için geç saatlerde denize açılan Ege Balıkçılığa ait tekneden bırakılan ağlara saat 03.00 sıralarında büyük bir balık takıldı. Teknedeki vinç yardımıyla balığı tekneye çıkaran balıkçılar, gördükleri manzara karşısında hayrete düştü. Ağlara takılan balık normalde 20 kilogram civarında olan 250 kiloluk dev bir orkinostu.
Didim açıklarında yakalanan 2 metre boyunda ve 250 kilogram ağırlığındaki dev orkinos, Aydın'da sergilendi. Balık tezgahlarının önünü tamamen kaplayan dev balık, vatandaşlar tarafından meraklı gözlerle izlendi. Kimisi balığın fotoğrafını çekerken kimileri de dev balıkla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Bir süre sonra satışa sunulan balık 1 saat içerisine parçalanarak tüketildi.
Daha önce Didim açıklarında köpek balığı yakaladıklarını belirten balıkçı Aydın Mansur, ilk kez bu kadar büyük bir orkinos yakaladıklarını belirterek, "Sardalye avlamak için denize açılmıştık. Ağlarımıza 250 kiloluk bir orkinos takıldı. Orkinos balığına genellikle Japonya ve Uzakdoğu ülkelerinde rastlanıyor. Gerçekten normal bir orkinos balığının 10 misli büyüklüğünde. Normal bir orkinos 20 kilogram gelirken bu balık 250 kilo ağırlığında. Türkiye'de vatandaşlar tarafından tam bilinmiyor. Ülkemizde tanınmayan bu balığı vatandaşlara tanıtmak için hem sergiledik hem de satışa sunduk" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!