Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Demir: "Büyükelçinin sözleri küstahlık"

İran Büyükelçisi Bahman Hüseyinpur'un veda yemeğinde Türk gazetecilere yönelik sarf ettiği "İlişkilerimizin iyi olmasını istiyorsanız, kalemlerinize dikkat edin" şeklindeki sözlerine Hürriyet Ankara Temsilcisi Metehan Demir sert tepki gösterdi.

Demir: ''Büyükelçinin sözleri küstahlık''

CNN Türk'te yayınlanan Ebru Baki'nin sunduğu Parametre programında konuyu gündeme getiren Metehan Demir Büyükelçi Hüseyinpur'un sözlerini 'küstahlık' olarak değerlendirdi.

'Büyükelçi bu cesareti nereden alıyor' diye soran Demir sözlerini, "Son dönemde bu büyükelçilere bir şeyler oldu. İran Büyükelçisi 'özellikle Suriye konusunda kalemlerinize dikkat edin' diye küstahlaşabiliyor. Bizim büyükelçi İran'da böyle bir şey yapsa 15 dakikada sınır dışı ederler. Bu cüret nereden gelir, bu şımarıklık nereden gelir? Hesabı neden hala sorulmaz ben merak ediyorum. Bu Zaman Gazetesi, Cumhuriyet Gazetesi, Hürriyet Gazetesi meselesi değil. Bir gazeteciye bir büyükelçinin bunları demeye hakkı yoktur. Dışişleri Bakanlığı'nın da buna susma hakkı hiç yoktur" şeklinde sürdürdü.

Metehan Demir'in bu sözleri sonrası programın diğer yorumcusu Hakan Çelik de İran Büyükelçisinin Dışişleri Bakanlığına çağrılarak uyarılması gerektiğini söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!