Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Delta Yakıt, Antoil'i satın alıyor

Delta Yakıt Antalya, Burdur ve Isparta illerinde 40 istasyonu bulunan Antoil Şirketinin hisselerini devralmak üzere sözleşmeyi imzaladı.

 Delta Yakıt, Antoil'i satın alıyor

2004 yılında dünyanın en önemli akaryakıt ve madeni yağ markalarından biri olan Gulf ile 45 yıllık bir anlaşma yaparak Türkiye pazarına giriş yapan Delta Akaryakıt, ortaya koyduğu başarılı çalışmalar sonucunda 110 istasyonluk bir bayi ağına ulaşirken, 100'ün üzerindeki bayisi ile de madeni yağ pazarında tüketici tercihlerinin ön sıralarında yer almayı başarıyor.

Kuruldugu günden bu yana organik büyümeyi hedef alan Delta Akaryakıt uyguladığı istikrarlı yatırım politikaları ile lokal, saygın, tecrübeli bayi prensibinden taviz vermeden istasyon ağını genişletmeyi başardı. Son dönemde organik büyümenin yanında şirket satın alarak büyüme alternatifi üzerinde çalışan Şirketin bu yönde yaptığı çalışmalar ilk sonucunu verdi ve Delta Akaryakıt'ın bağlı olduğu Delta Yakıt Antalya, Burdur ve Isparta illerinde 40 istasyonu bulunan Antoil Şirketinin hisselerini devralmak üzere sözleşmeyi imzaladı.

Bu anlaşma neticesinde Grubun istasyon sayısında ve tonajinda %40 artış sağlanacak. Grup satın alma girişimlerin süreceğini hedefin ilk 10 içinde yer bulmak olduğunu belirtti.

Delta Yakıt, Türkiye'de Delta Akaryakıt (Gulf Oil markası ile akaryakıt ve madeni yağ dağıtımı), DB Tarımsal (Türkiye'deki tek lisanslı biyodizel üretim şirketi) gibi şirketlere yatırım yapmış olmasının yanı sıra, Delta Rubis da grubun ilişkili şirketlerindendir. Grup, önümüzdeki yıllar için, mevcut iş alanlarında stratejik büyüme ve yeni sektörlerde şirket satın almalarını kapsayan aktif bir büyüme stratejisini devreye almaya karar vermiştir.

Rekabet Kurumunun bu satın almayı onaylaması ile birlikte Delta Yakıt Ağustos ayı sonuna kadar bu operasyonu devralmayı planlıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!