Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Defin yeri açıklanmadı

Boston'da 14 Nisan'da düzenlenen maratonda meydana gelen bombalı saldırının zanlısı Tamerlan Tsarnaev'in cenazesi belirtilmeyen bir yere defnedildi.

Defin yeri açıklanmadı

Polisin yaptığı açıklamaya göre, uzun süredir mezar yeri bulunamayan ve bir cenaze hizmetleri şirketinde bekletilen Tamerlan Tsarnaev'in cenazesi için, "cesaretli ve merhametli bir bireyin" yardımıyla yer bulundu.

Zanlının cenazesinin şehrin dışında bir yere gömüldüğünü bildiren polis yetkilileri, adres hakkında ayrıntı vermedi.

Cenazenin tutulduğu şirketin yöneticisi Peter Stefan, daha önce yaptığı açıklamada, Massachusetts'teki hiçbir mezarlığın Tsarnaev'in cenazesini istemediğini, cenazeyle ilgilenmelerinden ötürü de şirketinin çok sayıda tehdit telefonu aldığını belirtmişti.

Worcester Polis Şefi Gary Gemme de dün gazetecilere yaptığı açıklamada, Massachusetts halkına seslenerek, zanlı için mezar yeri gösterilmesini istemiş ve "Biz barbar değiliz, ölüleri gömeriz" demişti.

Boston'da 23 bin kişinin katılımıyla düzenlenen maratonun bitiş çizgisi yakınlarında 10 saniye arayla patlayan iki bomba, 3 kişinin ölümüne, 260'tan fazla kişinin yaralanmasına neden olmuştu. Tamerlan Tsarnaev, 19 Nisan'da polis ile girdiği çatışmada öldürülmüş, kardeşi Cohar Tsarnaev ise ağır yaralı olarak yakalanmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!