Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Cüneyt Arkın: Önüme artık yemek koydular!

Yeşilçam'ın usta ismi Cüneyt Arkın, 1960'lı yıllarda çekilen bir fotoğrafını sosyal medya hesabından yayınladı. Paylaşımına 'İlk doktorluk yıllarımda hastaların evinde bana artık yemekleri verdiler" notunu düşen Arkın'ın pozu beğeni ve yorum yağmuruna tutuldu.

Cüneyt Arkın: Önüme artık yemek koydular!

Türk sinemasının efsane oyuncularından Cüneyt Arkın, sosyal medya hesabından nostaljik bir paylaşım yaptı. 

GENÇLİK HALİNİ PAYLAŞTI

83 yaşındaki usta oyuncu, 1960'lı yıllarda Bebek Sahili'nde çekilen bir fotoğrafını paylaştı. Oyuncu paylaşımına gelen "Bu hayatı yaşamışsın" yorumlarının ardından yeni bir paylaşım yaparak yaşadığı zor dönemlerden birini anlattı.

"EKMEKLERİ GÖRÜNCE AÇLIK KORKUMU YENİYORDUM"

"Bu paylaşımın altına çok iyi yaşadınız demişsiniz öyle tabii.

Anlatayım fotoğrafın çekildiği dönemi fakülte yıllarımdı hep çalıştım. İstanbul'da Tıp Fakültesi'nde okurken ilk iki yılımı Sirkeci'de bir otel odasını iki inşaat işçisiyle paylaşarak geçirdim. Ders zamanı okula gider, kalan zamanda da onlarla inşaatlarda çalışırdım. Bir yanda anatomi dersi, öte yanda inşaat işçiliği.

Stajımı yaptıktan sonra az çok hasta tedavi edebilir duruma geldiğimde hocam Cihan Abaoğlu beni evlere hasta bakıcı olarak göndermeye başladı. Hastanın başında 24 saat bekleyip, acil durumda müdahale etmekti görevim. Fakat tabii yeri geldiğinde adamı tıraş da ediyordum, altını da temizliyordum.

Ayda burs parası olarak 60 lira alırdım. Hasta bakıcı olarak bir eve gittiğim zaman ise günde 15 lira kazanıyordum. Ama ev sahiplerinin artık yemeklerini önüme koymaları çok ağrıma giderdi. İlk paramı aldığımda fırına koşup paranın hepsiyle ekmek aldım. Çiğnemeden yuttum, patlayana kadar yedim. Sonunda da kustum.

Ekmekleri görünce açlık korkumu yeniyor, huzur buluyordum. Yıllar sonra bile kaldığım otel odalarında baş ucumdaki komodinin üzerine bir somun ekmek koyar ancak ona bakarak uyuyabiliyordum..."

"İYİ Kİ BÖYLE BİR JÖNÜMÜZ VAR"

Takipçileri Cüneyt Arkın'ın paylaşımına, "Büyük usta her zamanki gibi yakışıklı", "İyi ki böyle bir jönümüz var..." ve "Yok böyle bir karizma!" şeklinde yorumlarda bulundu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!