Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Cumhurbaşkanı Gül'ün bayram mesajı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bayramların manevi ikliminin toplumun tüm kesimlerini sardığını belirterek, "Kurban Bayramı'nın ülkemiz, halkımız, Türk ve İslam dünyası için hayırlara vesile olmasını, yakın coğrafyamız başta olmak üzere yaşanan acıların sona ermesini, Türkiye'de ve dünyada barış ve esenliğin hakim olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Gül'ün bayram mesajı


 

Cumhurbaşkanı Gül, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Milletimizi manevi iklimiyle saran, ortak bir ruhla kaynaştıran ve kucaklaştıran Kurban Bayramı'nı hep birlikte karşılamanın mutluluğu ve heyecanı içindeyiz. Bayramın getirdiği ulvi değerlerin, bizleri bütünleştiren sıcak ve samimi duyguların, toplumun tüm kesimlerini kuşatmasını, bu mübarek günlerin birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmesini diliyorum" dedi.

Mesajında, "Bayramın ülkemiz, halkımız, Türk ve İslam dünyası için hayırlara vesile olmasını, yakın coğrafyamız başta olmak üzere yaşanan acıların sona ermesini, Türkiye'de ve dünyada barış ve esenliğin hakim olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Herkesin yakınlarıyla birlikte huzur içinde güzel bir bayram geçirmesini temenni ediyorum. Bu duygularla bütün vatandaşlarımın bayramını kutluyorum" diyen Cumhurbaşkanı Gül, toplumsal hayatın temel taşı olan dini bayramların, sevgi, saygı, kardeşlik, barış gibi değerlerin yoğun bir şekilde hissedilmesine vesile olduğunu, diğer taraftan da insan olmanın erdemlerini güçlü bir şekilde hatırlattığını vurguladı.

"TÜRKİYE'NİN BAŞARILARI GÖZ KAMAŞTIRICIDIR"

Vatandaşların bayramların anlam ve öneminin idraki içinde yardımlaşma, dayanışma ve paylaşmayı daima ön planda tutacaklarına ve ihtiyacı olanlara sahip çıkacaklarına olan inancını dile getiren Cumhurbaşkanı Gül, şunları söyledi:

"Güzel ülkemiz, kuruluşundan bu yana muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak, vatandaşlarının refah düzeyini yükseltmek ve en gelişmiş ülkelerin standartlarını hayatın her alanında geçerli kılmak için azimli bir gayretin içinde olmuştur. Ülkemizin başarıları çeşitli vesilelerle de ifade ettiğim gibi göz kamaştırıcıdır. Bugün Türkiye'nin küresel bir çekim merkezi haline gelmesi, yükselen bir merkez olarak gösterilmesi tesadüfi değildir."

Türkiye'nin büyük bir özgüvenle yarınlarına umutla baktığını kaydeden Gül, "Önümüzdeki süreçte barış, demokrasi ve ekonominin birbirini tamamlayan bir anlayışla ilerlemesi, reform sürecinin kararlılıkla devam ettirilmesi bütüncül bir gelişmenin yolunu açacak, birlik ve beraberliğimizi pekiştirip, ülkemizi hedeflerine daha da yaklaştıracaktır" dedi.

"FARKLILIKLARIMIZA SAYGI GÖSTERMELİ, BİRLİK VE DİRLİĞİMİZİ MUHAFAZA ETMELİYİZ"

Birlik ve beraberlikten alınan güçle Türkiye'ye ayak bağı olma mahiyeti taşıyan tüm sorunların üzerine cesaretle gidildiğine işaret eden Gül, "Burada önemli olan enerjimizi milletimizin beklentileri doğrultusunda harcamaktır. Sorunlarımızı elbirliğiyle çözecek iradeye, imkanlara ve siyasi istikrar başta olmak üzere önemli avantajlara sahibiz. İhtiyacımız olan yegane unsur birbirimizi anlamak, farklılıklarımıza saygı göstermek, birliğimizi ve dirliğimizi her şart altında muhafaza etmek, kendimize, milletimize ve devletimize güvenmektir. İnancım odur ki, bu güç ve potansiyel, Türkiye'yi daha yukarılara taşıyacaktır" ifadelerini kullandı.

"ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYOR, GAZİLERİMİZE ŞÜKRANLARIMI İFADE EDİYORUM"

Cumhurbaşkanı Gül, mesajının sonunda ise bütün vatandaşların ve tüm İslam aleminin bayramını tebrik ettiğini, yarınların teminatı çocukların gözlerinden öptüğünü kaydetti. Gül, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bayram vesilesiyle şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı ifade ediyorum. Kutsal hac görevini ifa eden vatandaşlarımızın sağlıkla ülkemize dönmelerini temenni ediyorum. Vatandaşlarımızdan trafikte daha dikkatli olmalarını, kurallara uymalarını rica ediyorum. Sizleri sevgi, muhabbet ve en samimi duygularımla selamlıyorum."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!